Kopřivnice doma převálcovala Strakonice

28.11.2022

Házenkáři Kopřivnice rozstříleli v sobotním utkání 15. kola extraligy Strakonice 40:25, ve vlastní hale vyhráli potřetí v řadě a drží se na příčkách zaručující postup do play-off

Přestože Strakonice byly první, kdo v utkání skóroval, po deseti minutách hry už Kopřivnice vedla 5:1. Náskok si tvořila postupně, skvěle pracovala v defenzivě. O tom svědčí i celkový počet branek, který soupeři za první poločas povolila, což bylo pouze devět. Do šaten šli domácí s osmibrankovým náskokem.

V začátku následující třicetiminutovky se Strakonicím povedlo snížit. Pak se ale Kopřivnice opět dostala do střelecké formy a od 40. minuty předvedla sérii pěti branek. I ve zbytku utkání se jí dařilo odpovídat na góly soupeře, v ofenzivě se ještě více rozmlsala a nakonec tak došla až k vítězství 40:25. Potvrdila tak cenný bod z Prešova z posledního kola.

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: "Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství. Myslím si, že po pár minutách se ukázalo, jak zápas bude probíhat. Trápili jsme se s proměňováním šancí a trápily nás nedůslednosti v obraně. Do Kopřivnice jsme přijeli v trošičku užší sestavě, takže bylo i fyzicky náročné, abychom udrželi tempo zápasu. Myslím si, že výsledek vypovídá za vše."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Po dlouhé době byl celý týden volný k trénování, takže jsme měli čas na to, abychom se na utkání připravili. Předpokládali jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého, protože Strakonice si po vítězství s námi mohly teoreticky na body věřit, ale myslím si, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně s důrazem v obraně. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme toho soupeři moc nedovolili. Tam jsme si vytvořili základní a rozhodující náskok, který jsme potom udržovali."

KH ISMM KOPŘIVNICE - HBC JVP STRAKONICE 1921 40:25 (17:9) 

Nejvíce branek: Musálek 7, Střelec 7, Gřes 6 - M. Nejdl 6, Fencl 4, Baierling 4

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček - Tomáš Petruška

Sedmimetrové hody: 5/3 - 1/1

Vyloučení: 5:3