Kopřivnice přejela v derby Zubří

12.12.2022

Házenkáři Kopřivnice zvládli skvěle sobotní utkání 17. kola extraligy se Zubřím, které přehráli 33:23, uspěli potřetí v řadě a dotáhli se na víkendového soupeře, jemuž patří v tabulce šesté místo.

Kopřivnice před svými fanoušky odstartovala utkání brilantně. Dostala se do vedení 4:0, i po time-outu hostujícího trenéra nepovolila soupeři skórovat a přidala ještě dva góly. Zubří se tak poprvé prosadilo až ze sedmičky ve 12. minutě. Po zbytek poločasu se mu vůbec nedařilo náskok domácích snižovat, do kabin se odcházelo za stavu 15:9.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v nastaveném tempu hry, nepřipustili žádné drama a nakonec oslavili zaslouženou výhru o deset branek 33:23.

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Z naší strany to byl od první minuty výborný výkon, skvělá defenziva podpořená výborným výkonem Marka Žingora. V útoku jsme tentokrát po celých šedesát minut předvedli disciplinovanou a taktickou hru. Já můžu tým jedině pochválit. Výkon se Zubřím musíme potvrdit v Maloměřicích. Je to další krok, ale musíme ho ještě dotáhnout do konce. Nicméně chválím všechny hráče."

Nejvíce branek: Brito Benítez 7, Bukovský 7, Gřes 5 - Havran 5, Mazurek 5, Mičkal 5

Rozhodčí: Mojmír Valášek - Jaroslav Vychodil

Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4

Vyloučení: 7:4