Kopřivnice porazila v posledním domácím utkání Nové Veselí

10.05.2022

V posledním domácím představení porazili kopřivničtí házenkáři Nové Veselí poměrem 28:26 a do odvety budou zajíždět s dvoubrankovým náskokem


KH ISMM KOPŘIVNICE - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 28:26 (15:14)

O 7. místo zabojovali na domácí půdě házenkáři KH ISMM Kopřivnice a diváci mohli vidět napínavou bitvu. "Bylo cítit, že už je konec sezony a hraje se o sedmé až osmé místo. Byl to vyrovnaný a dá se říct, že remízový zápas, ve kterém rozhodlo několik situací. Nedá se říct, že na konci zápasu, ale v průběhu celého utkání. Vše je ale do odvety otevřené. První poločas byl dnes více útočný, kdy oba dva mančafty měly vysokou úspěšnost střelby. Ve druhém poločase se to trošku zaseklo. Odešlo tempo a hra byla hodně rozkouskovaná," komentoval trenér Nového Veselí Peter Kostka.

"Mrzí mě, že mnohokrát přišlo spoustu zbytečných vyloučení na obou dvou stranách, které byly dle mého názoru necitlivě posouzené a bylo to na škodu. Já netvrdím, že my jsme tím byli poškození, ale byla tím poškozená hra. Byla kouskovaná, přišlo hodně přerušení a už to ztratilo ten sportovní charakter, takže ten druhý poločas byl hlavně o tom, že buď jedno nebo druhé družstvo bylo v pěti a už to nebyla pěkná házená. Na závěr už bylo vidět, že nikdo to nechtěl hodně otvírat, nechtěl riskovat, protože je to dvojzápas a rozhoduje každý gól," dodal kouč Nového Veselí.

Na druhé straně panovala s výsledkem o něco větší spokojenost. "Hráli jsme určitě s větším nadšením než předchozí domácí zápas s Lovosicemi, který nám úplně nevyšel a nebyli jsme možná na něj po tom vyřazení s Karvinou nastavení. Myslím si, že dnešní utkání ve spoustě věcech splňovalo ligové parametry. Ve druhém poločase nám fungovala obrana i brankář, škoda některých neproměnných situací a chybiček, kdy jsme možná přihrávali do některých koncových situací dřív. Ten výsledek mohl být ještě lepší. Na druhou stranu by nás to možná ukolébalo stejně jako to možná ukolébalo Lovosice, kdy chybělo opravdu málo a dneska jsme už hráli s Brnem. Ale sedmé místo určitě chceme a v Novém Veselí pro to uděláme všechno. Pokud dokážeme zopakovat ten výkon, tak si myslím, že šance je velká," řekl trenér KH ISMM Kopřivnice Aleš Chrastina.