Kopřivnice porazila Maloměřice a získala druhou výhru v sezoně

26.09.2022

Druhé vítězství v sezoně si připsali házenkáři Kopřivnice v sobotu, kdy porazili v utkání 5. kola extraligy Maloměřice 36:29.


Kopřivničtí házenkáři položili základ vítězství již v prvním poločase, během kterého si vypracovali šestibrankové vedení. Maloměřice navíc vůbec nezachytily nástup domácích po změně stran a rozdíl ve skóre byl tak najednou desetibrankový. Velkou zásluhu na tom měl i velmi dobře chytající Bohumil Pšenica. Hosté poté využili polevení Kopřivnice a dvakrát dokázali snížit svou ztrátu na čtyři góly, ovšem blíže se nedostali ani v situaci, kdy měli domácí na hrací ploše o dva vyloučené hráče méně. Závěr si už Kopřivnice, kterou střelecky táhli Janové Polcar a Gřes, zkušeně pohlídala a její házenkáři tak mohli s fanoušky oslavit druhé vítězství v sezoně. 

Ohlasy po zápase:

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Pro nás bylo nejdůležitější, abychom se nastavili do roviny bojovnosti a plnění taktických pokynů, dodržování nějaké disciplíny v obraně. Myslím, že jsme to zvládli tak, jak jsme chtěli. Až na malé drobnosti v obraně jsme fungovali opravdu hodně dobře. Měli jsme dobrý vstup do druhého poločasu, ale začala nám trochu dělat problémy vysunutá obrana soupeře. Naštěstí i na ni jsme našli skulinky a skóre si pohlídali. Jsme určitě rádi za dva body, protože ty jsou pro nás důležité."

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: "Gratuluji domácím k vítězství. Byl to hodně zajímavý zápas, i když jsme udělali spoustu chyb a neproměnili mnoho vyložených šancí, musím kluky pochválit. V té nelehké situaci, ve které momentálně kvůli zranění jsme, si myslím, že mladí kluci, kteří před rokem hráli ještě druhou ligu, nabírají každým zápasem zkušenosti. Líbila se mi vysunutá obrana, kterou jsem možná mohl zařadit dřív. Teď je dost nahuštěný program, takže je málo času připravit se na dalšího soupeře. Hraje se ve středu i v sobotu a pro nás je to dost problém, ale pro mladé je každý takový zápas zkušenost. Každopádně bič mrská až na konci sezony a já věřím, že kluci zkušenosti na konci sezony přetaví. Ještě jednou děkuji za zápas a gratuluji domácím k vítězství."

KH ISMM KOPŘIVNICE - SHC MALOMĚŘICE - BRNO 36:29 (15:9) | 24.9.2022

Nejvíce branek: Polcar 9, Gřes 6, Ošmera 4 - Koubek 6, Krošík 5, Hliničan 5.
Rozhodčí:
Filip Barták - Karel Hladký.

Sedmimetrové hody:
6/3 - 2/1.

Vyloučení: 5:3.