Kopřivnice podruhé v sezoně padla ve Strakonicích

03.04.2023

Na začátku sezony Strakoničtí dokázali Kopřivnici porazit brankou v poslední vteřině 32:31. Dva body berou i tentokrát.  

Od začátku se hrál vyrovnaný duel. Kopřivnice sice domácím uskočila o tři branky, ale ti dokázali srovnat a první půle byla především přetahovanou o každý gól. Nepříjemná situace pro Strakonické přišla ve 14. minutě, kdy musel ze hry vyloučený Kaplan. Hráči od Otavy si několikrát v prvním dějství vytvořili dvoubrankový náskok, ten však soupeř před přestávkou smazal.

Začátek druhého poločasu domácím nevyšel. Po třech minutách byl stav 19:21 a ve 39. minutě dokonce 22:25. Pak však přišla čtyřbranková šňůra domácích (Nový i Bičiště dali po dvou brankách) a rázem byl stav 26:25. Pokračovala přetahovaná, ve které přišli o vyloučeného hráče i hosté (Zima za tři dvouminutové tresty). Nicméně ve 48. minutě soupeř znovu vedl o tři branky (26:29).

Tříbrankové vedení měla Kopřivnice ještě dvakrát (27:30 a 28:31). Pak však předvedl neskutečné představení domácí pivot Nový a čtyřmi brankami v řadě otočil na 32:31. Kopřivnice srovnala, ale Bičiště vrátil vedení Strakonickým. A soupeř znovu vyrovnal. Necelou minutu před konce dal M. Nejdl na 34:33. Kopřivnice měla celou minutu na srovnání. V tu chvíli si vzal slovo domácí gólman Mráz. Nejprve nohou chytil střelu z brankoviště a další skvělý zákrok si nechal na úplný závěr utkání. Dva body tak zůstaly ve Strakonicích. 

Pro Kopřivnici prohra výrazný dopad nemá. Opačně jsou na tom ale Strakonice, které si bodovým ziskem vytvořily menší náskok na předposlední Maloměřice, které ovšem mají zápas k dobru. 

Pozápasové ohlasy:
Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: "Zápas mohl skončit jakýmkoliv výsledkem, závěr se hrál vabank. Dali jsme v něm vedoucí gól a pak jsme ještě museli bránit, klidně z toho mohla být remíza. V celém utkání však bylo vidět naše nasazení. Pro nás to bylo extrémně důležité, spravit si chuť po nevydařených výkonech s Maloměřicemi. Bohužel jsme se opět nevyvarovali nepřesností a nedali jsme řadu šancí, o to víc si však cením toho, že jsme nepřestali bojovat. Tím jsme duel zlomili. Před zápasem jsme měli obrovské problémy s brankáři, všichni tři byli nemocní a vypomohl nám i Pavel Šniager z béčka. Jsem nesmírně rád, že i přesto do utkání šel Jindra Mráz, který měl horečku. Nenechal nás ve štychu a ukázal, že je pro nás jedním ze stěžejních hráčů. Patří mu velký dík, jak se obětoval pro tým, ten mu to bojovností v obraně vrátil. Jindra má poslední zápasy formu, doufám, že takto bude pokračovat dál."

Darek Zach, hráč HBC JVP Strakonice 1921: "Rozhodl náš týmový výkon. Jsem rád, že jsem mužstvu mohl pomoci a být u zisku dvou domácích bodů. Velkou lekcí co se týče psychiky pro nás bylo minulé domácí utkání s Maloměřicemi, které jsme nezvládli, když jsme přišli o čtyřbrankový náskok. Nechtěli jsme, aby se to opakovalo. V obraně jsme s přibývajícími minutami přitlačili, věděli jsme, že kopřivnický pivot Benítez je klíčovým hráčem a že když dostane kousek prostoru a balon, urve to do gólové šance. Proto jsme ho zdvojovali, někdy i ztrojovali. Myslím, že se nám podařilo ho ubránit. Do Nového Veselí teď jedeme vyhrát!"

Aleš Chrastina, trenér KH ISSM Kopřivnice: "Strakonice bojovaly, hrály s nasazením, hráči byli zodpovědní, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Na rozdíl od nás. My jsme utkání odehráli bez patřičné bojovnosti a nasazení, byli jsme nedisciplinovaní, špatně jsme bránili. Z naší strany to byl zkrátka špatný zápas. Nemůžeme se vymlouvat ani na to, že soutěž už jen dohráváme, protože to je nesmysl. Každé utkání je soutěžní a každé bychom měli chtít vyhrát. Bohužel to tentokrát nevyšlo."

Martin Střelec, hráč KH ISMM Kopřivnice: "Ve druhé půli jsme vedli dvakrát o tři góly, ale pokaždé jsme domácím dovolili vyrovnat. Nemyslím si, že by se tenhle zápas rozhodoval v útoku, největší rozdíl byl v obranách. Nepokryli jsme domácího pivota, když jsme naopak my útočili a přihráli na našeho pivota, byli na něm tři hráči. Bojovnost v obraně byla rozhodující."

HBC JVP STRAKONICE 1921 – KH ISMM KOPŘIVNICE 34:33 (18:18) | 1.4.2023
Nejvíce branek:
Nový 11, Nejdl 7, Bičiště 7 – Střelec 7, Polcar 5, Gřes 4
Rozhodčí:
Marek Bareš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/5
Vyloučení: 2:4
Diváci: 320