Kopřivnice podlehla v pikantním derby Zubří

22.11.2021

Vyostřený sobotní zápas nakonec skončil výhrou domácího Zubří, které bere dva body za výsledek 32:29.

Utkání mělo náboj, v úžasné atmosféře došlo také na potyčku, která vyústila v dvě přímé diskvalifikace s minimálně jednozápasovou stopkou. To nejpodstatnější, konečný výsledek, hovořil po závěrečném hvizdu ve prospěch domácího celku.

První čtvrtina zápasu patřila Kopřivnici. Zápas otevřel Zdeněk Čarda, za stavu 3:3 se dvakrát prosadil Benítez a po oddychovém čase domácí lavičky navýšil vedení Kopřivnice Marek Bukovský na 6:3. O snížení se poté zasloužil Lukáš Mořkovský, hostující hráči Benítez a Gřes vrátili svému celku tříbrankové vítězství. Dobře rozehraný první poločas dokázala však Kopřivnice velmi rychle ztratit. Ve dvacáté minutě snížili Mika a Mořkovský na rozdíl jediné branky, Aleš Chrastina na lavičce hostů reagoval oddychovým časem. Ani to ale domácí házenkáře Zubří nezastavilo, David Mazurek vyrovnal, dva gól v rychlém sledu vstřelil Miroslav Jurka a první poločas gólově zakončil Tomáš Mičkal. Zubří vedlo 14:10 a s chutí nastoupilo také do druhého dějství. Na 17:12 zvýšil Bohdan Mizera, v třiačtyřicáté minutě Miroslav Jurka svým pátým gólem v zápase stanovil skóre 22:16. Korigovat nepříznivý stav dokázali Marek Bukovský a Zdeněk Čarda, náskok Zubří nicméně kontroloval a svými góly udržoval Lukáš Mořkovský. Negativně do osudu utkání promluvila čtyřiapadesáté minuta, během níž došlo k potyčce hráčů i realizačního týmu, kterou odnesl minimálně jednozápasovou diskvalifikací Lukáš Hybner a Martin Střelec. Po zklidnění emocí se pak utkání dohrálo a ačkoliv Kopřivnice stáhla svoje manko na tři góly, vítězství Zubří v ohrožení nebylo.

"Gratuluji Zubří k vítězství. Co se týče utkání, začátek byl soubojem výborných obran na obou stranách. My jsme nezvládli posledních deset minut v prvním poločasu. Těch deset minut rozhodlo o výsledku. Jinak si myslím, že utkání mělo vše co mělo i nemělo mít," shrnul zápas trenér Kopřivnice, Aleš Chrastina. "Nás od začátku sezóny trápí to, že nehrajeme disciplinovaně. Na naši obranu se Zubří potrápilo, avšak dostávali jsme góly z druhé vlny," navázal na jeho slova Marek Bukovský.

"Děkuji za gratulace, myslím, že to Aleš shrnul správně. Díky," nerozvíjel nijak detailněji svůj pohled Peter Dávid, stručný byl v hodnocení také jeho svěřenec, Lukáš Hybner: "Utekl nám začátek, to byla škoda. Neproměnili jsme pár vyložených šancí. Pak jsme se do toho dostali."

HC ROBE Zubří - KH ISMM Kopřivnice 32:29 (14:10)
Nejvíce branek: Mořkovský 9/2, Jurka 6, B. Mizera 5 - Čadra 7/4, Brito Benítez 6, Hanus 6. Rozhodčí: Králiček J., Letev M.. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 2:2. ČK: Pšenica, Hybner - Střelec.