Kopřivnice podlehla v oslabené sestavě Zubří

11.05.2021

Kopřivničtí házenkáři šli po dvoutýdenní reprezentační přestávce znovu do boje. V sobotu zajížděli na palubovku Zubří, se kterým hrají o konečné páté místo.

Začátek zápasu vyzněl lépe pro Kopřivnici, která vedla 2:3 v 6. minutě. Skóre však bylo velice vyrovnané a ve vedení se týmy střídaly. Poprvé byl největší rozdíl k vidění v 16. minutě, kdy vedli Zubřané 10:7. Kopřivničtí házenkáři ale zanedlouho snížili. Ještě 5 minut před koncem první půle drželi domácí náskok o 3 branky. Bohužel pro ně, zbylý čas do konce půlky tahali za kratší konec. Kopřivnice se dokázala zvednout a do šaten dala 3 góly, což znamenalo poločasovou remízu 13:13.

Ve druhém poločasu Kopřivnice navázala na zlepšený výkon z konce prvního poločasu. Ve 35. minutě už vedla o dvě branky. Domácí však nic nevzdali, rychle se dokázali soupeři vyrovnat. Až do posledních minut druhé půle vedli o dva góly. Kopřivnici pak může mrzet hlavně ukvapený závěr, který ji stál dobrý výsledek do odvety. Zubřané tak k odvetě do Kopřivnice vyrazí se slušným náskokem. Na straně domácích předvedl v bráně Mizera dobrý výkon a v útoku s 11 brankami válel Mořkovský. Naopak na straně Kopřivnice byl k vidění solidní výkon mladého Jana Polcara.

"Je těžší najít motivaci, než když se hraje o medaile. Velice solidní zápas, akorát jsme udělali v posledních deseti minutách dost nevynucených chyb. K tomu jsme nedali čtyři sedmičky. Byli jsme v užší sestavě, vypadli nám 3 hráči základu. Nicméně, nebýt té koncovky, byl bych spokojený. Zubří je silný soupeř, dokázalo to v bojích proti Karviné," vzkázal na adresu protivníka trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

"Podobalo se to zápasu s Frýdkem, hlavně ten začátek. Potom jsme se zlepšili v útočné fázi. Odskočili jsme a pak v poločase remíza. Ve druhém poločasu nám nefungovala obrana. Naštěstí jsme ty góly v útoku dokázali dát. S pokorou musíme náskok pěti gólů přijmout. Poděkování celému týmu. Nechceme si pokazit reputaci, jedeme se do Kopřivnice porvat o vítězství," slíbil trenér Zubří Michal Tonar.

HC Robe Zubří - KH ISMM Kopřivnice 31:26 (13:13)

Nejvíce branek: Mořkovský 11/1, Dobeš 5, Šustáček 4 - Polcar 6/1, Bukovský 5/1, Gřes 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 - 6/3. Vyloučení: 5:3.