Kopřivnice podlehla v derby Karviné

18.02.2018

Včerejší severomoravské derby vyznělo lépe pro házenkáře karvinského Baníku. 


První poločas v Kopřivnici, kde osm stovek natěšených diváků sledovalo regionální derby, byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se střídaly v držení maximálně dvoubrankového vedení. Hra byla trochu neurovnaná a na obou stranách bylo k vidění dost technických chyb. Minimální náskok si pak do druhé půle přenášeli hosté z Karviné. Těm vyšel lépe i začátek druhé třicetiminutovky a hlavně úsek hry mezi 38. a 44. minutou, kdy navýšili svůj náskok ze stavu 19:17 na 25:17, skvěle tým navíc držel brankář Marjanovic. Na tento únik už nezvládli domácí optimálně zareagovat a Karviná dovedla zápas bezpečně k vítěznému konci. 

Pozápasové ohlasy:

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Bylo to pěkné derby před zaplněnou halou. Já jsem spokojený, protože hráči byli bojovně nastaveni po celých šedesát minut. Karviné ale musím pogratulovat k zaslouženému vítězství a musím zopakovat, že je to pro mě hlavní adept na titul. I přes prohru zůstávám klidný, protože mančaft odvedl víceméně to, na co měl. Musíme respektovat sílu Karviné, která má silný kádr, který před sezonou velmi dobře posílila."

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "V úvodu jsme chtěli přestát tlak Kopřivnice, což se nám podařilo a v první půlce druhého poločasu jsme pak rozhodli. Závěr zápasu jsme tak mohli odehrát relativně v klidu a za dva body jsme moc rádi. Kopřivnice na nás sice v závěru vytáhla obranu 2:4, která nám dělala problémy, ale zvládli jsme to. Navíc jsme nastoupili kompletní a to se pak obrana i útok tvoří hned jinak. Měli jsme tak hodně variant a do druhého poločasu jsme mohli trošku pošetřit síly."


Nejvíce branek: Bukovský 5, Hanus 5, Fulnek 4, Unger 4 - Brůna 6, Monczka 5, Solák 5, Mlotek 5. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/0. Vyloučení: 6:5. Diváci: 820.

Zbylé výsledky 16. kola: Dukla Praha - Strakonice 32:24, Brno - Zubří 24:27, Nové Veselí - Frýdek-Místek 25:28, Hranice - Jičín 28:22, Plzeň - Lovosice 23:30.