Kopřivnice podlehla na úvod sezony Karviné

06.09.2021

Pořádně těžký oříšek čekal Kopřivnici v prvním kole nové sezony házenkářské extraligy. Svěřenci kouče Lubomíra Veřmiřovského na vlastní palubovce přivítali stříbrnou Karvinou. Hostující celek si po celý průběh udržoval náskok a nakonec vyhrál 27:23. 

V sestavě domácího týmu se představily i letní posily, nejvýrazněji o sobě dával vědět Grizelj, který nastřílel pět branek. V úvodu ale ani on nebyl schopen zastavit nápor Karviné, která brzy vedla 6:2. "Ukázalo se, že Karviná je profi tým, který může trénovat dvakrát denně. Projevilo se to v jejich agresivitě v obraně a v tlaku spojek," všiml si šéf kopřivnické střídačky Lubomír Veřmiřovský. "My jsme začali v obraně jedna pětkou, kterou ale Karviná přehrávala, takže jsme se zatáhli na šest nula a bylo to lepší," pokračoval trenér poraženého celku v hodnocení. Kopřivničtí nakonec první poločas prohráli 7:12, k čemuž jim pomohla i úspěšná střela Radka Doležela pouhé dvě vteřiny před přestávkou.

Po změně stran se domácí celek snažil s utkáním ještě něco udělat, úřadující šampioni si však svůj náskok hlídali a v jednu chvíli bylo jejich vedení až devítibrankové. "Potom jsme se ještě nějakým způsobem dotáhli, ale na body už to nestačilo a Karviná vyhrála zaslouženě," uznal Veřmiřovský, jehož tým nakonec Karviné podlehl 23:27.

I přesto se ale domácí stratég snažil hledat na výkonu svých svěřenců pozitiva. "Jsem spokojený s obranou, Marek Žingor zachytal perfektně. V útoku jsme ale nedokázali dostávat balony na Edwina Brita, který byl velmi dobře bráněn. V příštích zápasech také musíme zlepšit tlak ze spojek. Na druhou stranu ale kluci celých šedesát minut odmakali a myslím, že se budeme zlepšovat. Jsme spolu zatím jenom čtrnáct dnů," řekl Lubomír Veřmiřovský závěrem.