Kopřivnice nezvládla důležitý duel v Jičíně

07.03.2022

Boj o postupové pozice směrem do čtvrtfinále play-off se dramatizuje. Kopřivnice padla v Jičíně 26:22 a udržela tak Jičín stále ve hře.

Kopřivnická obrana si nevěděla z kraje zápasu s ofenzivou soupeře rady, výsledkem byly tři góly Jiřího Dolejšího a rychlé vedení domácích (5:1). Až po oddechovém čase zvládla Kopřivnice na inkasované góly alespoň odpovídat, dvakrát se prosadil Jan Gřes, stáhnout manko se ale nedařilo. Defenzivně laděný první poločas zvládli lépe domácí, Jan Hanus snížil ztrátu svého týmu v předpolední minutě na pět gólů.

Výrazný krok ke konečnému vítězství udělal Jičín na začátku druhé třicetiminutovky, Martin Kovařík v rozmezí tří minut vstřelil tři góly, Martin Hlava po něm zvýšil na 19:10. Až za tohoto stavu se podařilo kopřivnickým hráčům srovnat krok. Marek Bukovský upravil stav na 14:20 z pohledu Kopřivnice, necelých osm minut před koncem pak stáhl manko na čtyři branky Jan Gřes. Aktuálně devátý celek Extraligy ale o vítězství a šanci na účast v play-off přijít nechtěl, definitivní razítko na pátý triumf z posledních šesti zápasů dal domácím desetigólový Jiří Dolejší.

"Za mě panuje spokojenost s vítězstvím. Pořád se o tom bavíme, pro nás žádná jiná cesta než vítězství už není. Základem dnešního úspěchu byla rozhodně kvalitní obrana a zároveň výkon gólmana Veverky v prvním poločase. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout produktivitu Jirky Dolejšího. Druhý poločas jsme si zkomplikovali nevyužitím přesilové hry. Kdybychom to lépe zvládli, vítězství mohlo být větší," komentoval jičínský trenér Petr Mašát.

"Hodnocení bude velmi krátké. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, bez nasazení a koncetrance. Jičín si vytvořil pohodlný náskok, který se nám naštěstí podařilo snížit, protože při rovnosti bodů je vzájemné utkání na naši straně. Nicméně je to otevřené až do posledního kola, Jičín má ještě ve hře čtyři body, my máme ve hře dva, takže ta rovnost tam může být. My jsme dnes každopádně neodehráli to, co jsme měli a druhý poločas nám ukázal, že jsme tu vyhrát mohli," řekl kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

Jičín - Kopřivnice 26:22 (13:8)

Nejvíce branek: Dolejší 10/5, Kovařík 6, Bareš 3 - Gřes 5, Hanus 5, Petřík 3/3. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/0. Rozhodčí: Pražák, Šulc.