Kopřivnice měla na dosah další cenný skalp

18.09.2017

Házenkáři Zubří na kopřivnické palubovce potvrdili, že jsou týmem závěrů.

Šest stovek diváků sledovalo bitvu s emotivním závěrem, ve kterém měli Kopřivničtí na dosah cenný skalp favorizovaných Valachů. Vyrovnaný duel nabídl poločasový stav 13:13, když Kopřivnické znovu držel výborně chytající Žignor, jenž se ve druhé půli dokonce zapsal i mezi střelce, když trefil opuštěnou zuberskou svatyni. Ve varu byli i domácí příznivci zvláště, když Kopřivnice vedla v 54. minutě 28:25. Valaši však předvedli velmi dobrý závěr, když minutu před koncem srovnal Pich na 29:29. Pět vteřin před koncem neproměnil Fulnek sedmičku a Titkova družina pak po závěrečné siréně dostala stejnou možnost, se kterou Válek nepohrdl a odstartoval tak gejzír valašské radosti. " Pro diváky to bylo super derby. V závěrečných minutách, kdy jsme vedli i o tři branky, jsme se však jakoby zalekli vítězství a koncovka šla z naší strany určitě odehrát lépe," uvědomoval si kopřivnický kouč Lubomír Veřmiřovský.

Hrdinou byl i gólman Valcahů Malina, který vyčapal Fulneka. Zubří se podařilo vstřelit spolu se závěrečným klaksonem vítěznou branku, ale sudí ji neuznali a po krátké poradě nařídili sedmičku a Válek měl pevné nervy.

"Závěr už byl o štěstí. Je to ale velká škoda, protože dva body byly hodně blízko. Zubří pak změnilo obranu na systém jedna pět a my jsme nebyli schopni hrát to, co máme připravené. Hráči už byli asi trošku unavení a byli už jsme strašně pasivní," litoval Veřmiřovský.

Zubří tak vyhrálo i druhý duel v sezoně o jedinou branku. "Kopřivnice je doma pokaždé silná a nejinak tomu bylo i teď. Nám se tady nikdy nehraje lehce. Navíc do mužstva zapracováváme nové hráče a taky máme před sebou ještě hodně práce," dodal zkušený stratég hostí Andrej Titkov.

Nejvíce branek: Fulnek 8/2, Bukovský 6, Gřes 4 - Pich 6, Šustáček 5, Hrstka 4/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 5 (ČK Mynář):7 (ČK Zeman). Diváků: 580.