Kopřivnice i přes prohru ukázala v Brně velkou bojovnost

23.10.2022

Královo Pole několikrát ztratilo náskok, rozhodl až závěr utkání

V úvodu sobotního utkání se týmy dlouho přetahovaly o vedení v zápase, Brno sice většinu prvního poločasu vedlo, výraznější náskok si ale vybudovalo až v desáté minutě, kdy vedlo o tři branky. Tento náskok se Kopřivnici úspěšně povedlo smazat v závěru úvodní části, kdy po vyloučení domácího Dušana Živanova otočila vývoj utkání. Do druhého poločasu si ale nakonec opět vzalo vedení Královo Pole.

Domácím dobře vyšel i vstup do druhého poločasu, kdy hned v úvodu odskočili Kopřivnici na rozdíl pěti branek. Pro Kopřivnici navíc přišla v 37. minutě velká rána v podobě červené karty pro Jana Polcara, který byl do té doby velmi produktivní. I ve druhé půli Brno neudrželo velký náskok, především kvůli několika nevyužitým šancím, což se naopak hostům dařilo. Napínavý závěr tak Královo Pole rozhodlo až v poslední pětiminutovce, kdy dokázalo skórovat čtyřikrát po sobě a ustálo i sedmimetrový hod Pavla Musálka. 

Pozápasové ohlasy:

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: "Kopřivnice předvedla výkon, který předvádí spíše v domácím prostředí. Když chcete Kopřivnici porazit, tak musíte hrát trpělivě. Dvakrát jsme ztratili koncentraci a dvakrát se do utkání Kopřivnice vrátila. V závěru nám pomohli diváci a Tomáš Janků, který měl tři důležité zákroky. Poslední tři góly jsme dali po akcích, které jsme si ukazovali na videu. Klukům velké díky. Přál bych si více takovýchto zápasů."

Vladimír Ratkovský, levá spojka SKKP Handball Brno: "Chtěl bych pochválit soupeře za předvedenou hru. Zápas měl všechno: srdce, bojovnost a emoce. Nás hnali skvělí fanoušci. I když stále máme nějaké zraněné hráče, tak si myslím, že jsme do zápasu dali všechno a díky tomu bereme důležité dva body."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Gratuluji domácím k vítězství. Pro mě je pozitivní, že jsme poprvé v sezoně odehráli bojovný venkovní zápas.

Jan Polcar, levá spojka KH ISMM Kopřivnice: "Přidávám se ke gratulaci Brnu. Myslím si, že pro domácí to nebyl úplně lehký zápas. Dostali jsme se na remízu, v té chvíli si myslím, že domácí nebyli úplně v klidu. Pak jsme udělali zbytečné technické chyby, a to nás stálo aspoň bod."


SKKP HANDBALL BRNO - KH ISMM KOPŘIVNICE 31:28 (15:14) 

Nejvíce branek: Ratkovský 8, Kocich 6, Zahradníček 6 - Musálek 9, Polcar 6, Střelec 3

Rozhodčí: Martin Pražák - Jakub Šulc.

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2.

Vyloučení: 5:3.

ČK: 37. Polcar (KOP).