Kopřivnice domácí tvrz před Lovci neubránila

10.10.2022

V 8. kole extraligy podlehla Kopřivnice na domácí palubovce lovosickým Lovcům 30:39.

Lovosice jely do Kopřivnice jako favorit s velmi dobrou formou. V samotném úvodu se sice přetahovaly s domácími o průběžné vedení, později ale díky dobré obranné hře a využitým šancím postupně navyšovaly svůj náskok, který chvílemi narostl až na osm branek. Závěr prvního poločasu se poté více vydařil Kopřivnici, která dokázala snížit alespoň na rozdíl šesti branek a nešla tak do druhého poločasu za téměř rozhodnutého skóre.

V úvodu druhého poločasu to byla přetahovaná o skóre a týmy se střídaly ve vstřelených brankách. Postupem času se ale více dařilo Lovosicím, Kopřivnice ztrácela míče během zakončení. Hosté už tak chvílemi vedli i o jedenáct branek. Domácí alespoň trochu nastartovala ve 49. minutě přesilová hra, během které se dostali zpět na osmigólový rozdíl. V závěru už se víceméně jen upravovalo skóre, Lovosice zvítězily 39:30 a nadále se drží na horních příčkách.

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: "Já samozřejmě děkuji soupeři za férový zápas. Myslím si, že to musela být líbivá házená. Hrálo se nahoru dolu, padlo hodně branek, diváci si určitě přišli na své. Myslím, že stejně jako proti Karviné nám fungovala obrana podpořená výkonem brankáře, v útoku jsme v žádném zápase neměli problém se prosadit. U nás je to alfa omega obrana a já jsem strašně rád, že jsme dvě poslední utkání zvládli v obraně výborně. Za mě dnes zasloužené vítězství a ještě jednou děkuji soupeři za férový zápas."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Gratuluji Lovosicím k zaslouženému vítězství. Z naší strany dnes bohužel ustrašený zápas, i když jsme v okleštěné sestavě, tak takhle zkrátka nemůžeme do utkání vstoupit. Hráli jsme bez obrany a udělali spoustu chyb. V útočné fázi jsme dali patnáct branek v prvním poločase a patnáct ve druhém, což není tak úplně málo, ale obdržet tolik gólů je zkrátka špatně. I přesto, že jsme dali třicet gólů, tak jsme měli nějakých 17 ztracených míčů a k tomu něco neproměněného, takže dneska jsme nemohli pomýšlet ani na lepší výsledek natož tak na vítězství. Sice jsme v hodně okleštěné sestavě, ale dnešní výkon jsem si představoval úplně jinak."

KH ISMM KOPŘIVNICE - HK FCC MĚSTO LOVOSICE 30:39 (15:21) | 8.10.2022

Nejvíce branek: Musálek 6, Gřes 5, Ošmera 4 - Bogdanić 8, Stach 6, Kupa 5.

Rozhodčí: Petr Kichner - Michal Vacula.

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3.

Vyloučení: 1:4.

ČK: 36. Hniďák (LOV).