Kopřivnice dlouho vzdorovala, na slovenského favorita ale nestačila

05.09.2022

Kopřivnice po bojovném výkonu podlehla v prvním utkání sezony mistrovskému Prešovu

Ačkoliv Prešov začal lépe, hra se postupem času vyrovnala, stejně tak i skóre. Domácí házenkáři těžili z úspěšných sedmiček Pavla Musálka, hodně je držel i Marek Žingor, který v bráně po dvanácti minutách nahradil Bohumila Pšenicu. Hosté se nemohli dostat do potřebného tempa, kupili ztráty, deset minut z prvního poločasu navíc strávili v oslabení. Slovenské mužstvo ale i přesto šlo do kabin s jednobrankovým náskokem.

Obrázek hry se nezměnil ani po výměně stran. Kopřivnice důsledně bránila, do sprch musel po červené kartě hostující Marco Antl. Po osmi minutách druhé půle už parta kolem Aleše Chrastiny vedla, na což Radoslav Antl reagoval oddechovým časem, který hostům přinesl své ovoce. Tatran během pár chvil otočil vývoj, poté postupně navyšoval svůj náskok. Čtyři inkasované branky z posledních čtrnácti minut byly jen vizitkou zlepšené hostující defenzivy. Favorit ze Slovenska po výsledku 30:24 zapisuje první vítězství. 

Ohlasy:

Radoslav Antl, trenér Tatranu Prešov: " Velmi děkuji Kopřivnici za korektní zápas, který byl bojovný a plný nasazení. Klobouk dolů před soupeřem, který hrál dnes super. Kopřivnice bojovala, tahala, bila se v obraně a vážně klobouk dolů. Dnešní utkání je pro nás i trochu ponaučením, že nemůžeme přijet jako mistři světa, protože česká házená je oproti slovenské někde jinde. Musíme se více koncentrovat a být připraveni na ten boj, na tu silovou hru. Samozřejmě jsme vyhráli, ale nemůžeme být nějak spokojení s výsledkem a předvedenou hrou. Je to začátek sezóny a dalo se čekat, že vše nebude perfektní. Co mě mrzí, tak to je zranění Rečičára. Každopádně děkuji chlapcům, že bojovali."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Začátek budu svým způsobem opakovat. Také děkuji týmu Prešova za utkání, které jsme s ním odehráli. Nebudu vykládat, jestli jsem nebo nejsem spokojený s výsledkem, já jsem spokojený hlavně s bojovností. Dnešní výsledek mohl být pro nás ještě lepší. Jak řekl kolega, tak i kvůli tomu, jak Prešov k utkání přistoupil. Neproměnili jsme nějaké šance včetně dvou sedmiček a pár náskoků, ale jak už jsem zmínil, tak za mě dnes výborná hra v obraně. Ještě by to chtělo bojácnost v rychlém útoku, když jsme se k němu odhodlali, tak jsme určitě Prešovu dělali problémy. My se od toho musíme odpíchnout a ještě se zlepšit. Čeká nás spousta zápasů, sezóna je dlouhá a cíl máme v naší lize všichni jasný."

Nejvíce branek: Musálek 6, Gřes 4, R. Doležel 3 - Urban 5, Fech 4, Michalka 4.

Rozhodčí: David Šlezingr - Jiří Špunar.

Sedmimetrové hody: 9/7 - 4/2.

Vyloučení: 4:5