Kopřivnice bude v odvetě dohánět osmibrankové manko

25.04.2022

Kopřivničtí házenkáři mají za sebou první zápas ve skupině o konečné umístění.

Nejlepší možný začátek se povedl Lovosicím, které si do odvety odvezly z kopřivnické palubovky vítězství o osm gólů. Hosté si vedení vypracovali už v prvním poločase, o vysokém rozdílu ale rozhodli až v závěru utkání, díky čemuž si vypracovali výbornou pozici do odvety a nakročili k postupu. 

První desetiminutovka nabídla přítomným divákům vyrovnaný souboj, hostují Jan Kupa vyrovnával na 4:4. Po následné úspěšné sedmičce Jiřího Motla se domácí lavička rozhodla sáhnout k oddychovému času, který ale pomohl spíše Lovcům. Ti se po návratu na hřiště totiž zásluhou Jana Kupy či Tima Bogdaniće dostali rychle do vedení 9:5. S tímto stavem se snažili něco udělat Jan Hanus a Domagoj Grizelj, na jejich vstřelené góly ale hosté odpovídali stejnou mincí. Až po brance Davida Zimy se domácí házenkáři přiblížili na dva góly, což byl stav, který platil ještě na začátku poslední minuty první půle. Lovosice ale ještě stihly vyslat na bránu soupeře dva přesné projektily a do druhé půle vstoupily s vedením o čtyři góly.

Hned zkraje druhé půle Kopřivnice zásluhou Pavla Musálka a Zdeňka Čadry znovu snížila na rozdíl dvou branek. Lovosice ale měly ve své sestavě Jiřího Motla, který na sebe vzal v dalších minutách střeleckou zodpovědnost a vyplatilo se. Legenda hostující celku vstřelila čtyři góly z celkových šesti, které zapadly do sítě Kopřivnice během prvních deseti minut druhého dějství. Ani za stavu 19:25 ale nesložili domácí hráči zbraně a pomalu snižovali, až nakonec Marek Žingor stáhl manko znovu na pouhé dva zásahy! Deset minut před závěrečnou sirénou se hlasitě ozvali spojky Lovců, po brankách Petrychenka, Kupy a Trkovského vedli hosté 32:27. Definitivní razítko za vítězstvím, ale také za výrazným brankovým rozdílem, udělal tým vedený Romanem Jelínkem v úplném závěru zápasu. Pět branek v řadě přisoudilo velice dobrou pozici do odvety Lovosicím, které z Kopřivnice vezou náskok osmi gólů.

Roman Jelínek, trenér Lovosic: "Jsem velice rád, že jsme toto utkání zvládli a uhráli velmi dobrý výsledek do odvety. Od nás to byl dobře zvládnutý souboj jak po stránce kvality tak taktiky. Hráči dodrželi, co jsme si řekli a dali do utkání patřičné nasazení, což vedlo k úspěchu."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Podstatou dnešního výsledku bylo hlavně to, že Lovosice chtěly více, než my. Nasazení Lovosic bylo větší, hrály ve větším tempu, a proto zvítězily takovým rozdílem. My jsme hráli pasivně v obraně, o čemž taky svědčí počet obdržených branek. V útoku jsme navíc něco neproměnili, takže výsledek je, že jsme odešli poražení o nějakých skoro neřešitelných osm gólů do odvety."

Nejvíce branek: Musálek 9/7, Hanus 7, Čadra a Grizelj po 3 - Motl 9/3, Petrychenko 6, Kupa a Malý po 5.