Komplikace v bojích o záchranu. Starší dorost prohrál důležitý zápas ve Frýdku-Místku

19.04.2023

Utkání hodnotí trenéři Honza Martínek a Jiří Štěpán

SKP Pepino Frýdek Místek – KH ISMM Kopřivnice 28:23 (15:12)


Jan Martínek: Do utkání o všechno jsme vstoupili velmi špatně a prohrávali jsme 9:2. Připravovali jsme se pečlivě, ale hráči jako by úplně zapomněli, že existuje stanovená taktika, které se mají držet. Až od 15. minuty jsme se konečně začali prosazovat i v útočné fázi. Od té chvíle jsme byli lepší celkem a pomalu stahovali náskok soupeře. V druhé půli se nám dokonce podařilo vyrovnat na 18:18 (vyhráli jsme úsek mezi 15. a 38. minutou 16:9!). Pak však opět nastal útlum, kdy jsme mohli jít dovedení, ale vlastními nesmyslnými chybami jsme soupeři dovolili odskočit o dvě branky. Od té chvíle jsme se začali trápit v útoku a nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost za vývoj utkání. Byli jsme v útočné fázi málo nebezpeční, a to nás stálo dva body. Za 22 minut jsme vstřelili pouhých 5 branek, a to se opravdu nedá vyhrát. Tímto jsme posunuli záchranu v soutěži do roviny teorie. Za téměř čtvrtstoletí mého působení u mládeže je to pro mě největší zklamání, co jsem kdy v roli trenéra zažil.

Jiří Štěpán: v neděli nás čekal nejdůležitější zápas jarní části ve Frýdku-Místku o tzv. čtyři body. Po celotýdenní přípravě na tohoto soupeře jsme do zápasu vstoupili hrůzostrašně a nevyšlo nic z toho co jsem chtěli hrát a prohrávali jsme 2:9, nedůslednost zakončení a špatné pozice pro zakončení. Poté jsme změnili způsob hry a zvolili riskantní variantu hry v 7 bez gólmana a výsledek jsme do první půle stáhli na 3 branky. Ve druhé půli se nám podařilo výsledek dotáhnout na 18:18, ale pak přišla desetiminutová krize bez vstřelené branky a soupeř opět utekl na rozdíl 5 branek, který už si udržel až do konce. Prohra v tak důležitém utkání nás velmi mrzí, ale určitě se pokusíme zabojovat o body v posledních třech kolech.

Sestava a branky: Knesl, Rejlek – Jurdanov, Hladil 1, Geryk, Foral 5/1, Lariš, Ošmera 11/5, Klos 2, Dvořák, Pitrun, Labounek 1, Janík 3, Štěpán