Již tuto sobotu přivítáme na domácí půdě nováčka extraligy z Litovle!

07.11.2018

Po skvělé jízdě v Hranicích, kde naši borci vzali Cementářům domácí neporazitelnost, se házenkáři Kopřivnice opět vrací na domácí palubovku! V sobotu v rámci devátého kola házenkářské Strabag Rail extraligy totiž přivítají celek Litovle!  

Tým Litovle, který vybojoval vítězství v první lize, zůstal z větší části pohromadě. V dresu Litovle už nenastupuje pouze Jakub Schmalz, který ukončil svou aktivní kariéru. Tým ale pro úspěšné extraligové působení hledal další posily. Ze Šaľy tak do Litovle zamířil Luděk Fabián, z Náchoda Jan Hrachový, z Velké Bystřice pak Dominik Tkadleček a Tomáš Prošvic. Z táborů extraligových konkurentů Litovel angažovala Františka Geista a Tomáše Krška a v neposlední řadě tým posílila ještě pětice vlastních mládežníků Štencl, Chytil, Protivánek, Pekař a Vincour. Celek Litovle již v loňské první lize vedl trenér Ivo Vávra, který působil mnoho let na pozici hlavního trenéra mužů v Kopřivnici.

Hanáci z Litovle vstupují do devátého kola nejvyšší házenkářské soutěže z posledního místa. Dosavadní účinkování házenkářů Litovle v letošní extraligové sezoně nelze hodnotit jako konkurenceschopné. Družině okolo bývalého kopřivnického trenéra Iva Vávry se totiž zatím nedaří nalézt pomyslnou cestu k úspěchům. Házenkáři Litovle nevytěžili od začátku sezóny ani bod a stále tak čekají na svou první výhru. Litovel tak v sobotním duelu s Kopřivnicí bude chtít bezesporu překvapit a naplnit tak očekávanou touhu po zisku cenných bodů. Kopřivničtí házenkáři vstupují do zápasu s Litovlí v roli favoritů. Litovel má však ve svých řadách hráče se zkušenostmi z předchozích extraligových sezón a také mnoho talentovaných mladíků. Tahounem Litovle je pátý nejlepší střelec soutěže Luděk Piwko, dvacetiletá spojka Litovle, která za 8 kol nastřílela do branky soupeře již 43 gólů. 

Litovel také bude spoléhat na zkušenost v bráně. Konkrétně na Luďka Fabiána, velezkušeného 46 letého brankáře, který prošel několika českými kluby a naposledy působil ve slovenské Šaľe. Litovli může hrát v sobotu do karet, že tým je pod vedením bývalého kopřivnického trenéra Vávry, který za dobu svého působení v Kopřivnici velkou část týmu detailně poznal. Na tuto skutečnosti poukázal i ve svém předzápasovém vyjádření brankář Petr Chalupa, který se v posledním kole v Hranicích rozchytal k parádnímu výkonu.

"Vzhledem k tomu, že po posledním domácím utkání s Jičínem máme co napravovat, musíme k zápasu přistoupit s respektem a maximálním nasazením, jako tomu bylo v posledním utkání v Hranicích. Litovel sice zatím body nezískala, ovšem nic nesmíme podcenit. V jejich týmu jsou šikovní, talentovaní kluci, kteří nás jistě mohou zaskočit. Dalším faktorem bude také trenér Vávra, který za dobu působení v Kopřivnici většinu našeho týmu detailně poznal. Nicméně pokud zopakujeme výkon z Hranic a na hřišti odevzdáme maximum, věřím, že oba body zůstanou doma a potěšíme tak naše skvělé fanoušky, kterých jistě, jak pevně věřím, přijde opět velké množství." 

Trenér Lubomír Veřmiřovský očekává, že se Litovel bude postupně zvedat, ale rozhodně nechce dopustit, aby to bylo na hřišti Kopřivnice.

" Čeká nás zápas jako každý jiný. Na Litovel se musíme stejně jako na ostatní soupeře stoprocentně připravit a hlavně se budeme chtít omluvit všem našim skvělým fanouškům za nevydařený zápas s Jičínem, který se klukům nepovedl. Soupeře v žádném případě nepodceňujeme. Je jedno, že Litovel je tam, kde je, protože se bude určitě zvedat. My ale rozhodně nechceme dopustit, aby to bylo na našem hřišti." 


Utkání odstartuje v sobotu od 18 hodin. Těšíme se na všechny naše skvělé fanoušky, kteří nás přijdou v sobotním duelu proti Litovli podpořit! Jsme jeden tým!


Autor: Martin Petřek