I přes výborný první poločas se Kopřivnice z Plzně vrací s prázdnou

11.10.2021

Kopřivničtí házenkáři podlehli Plzni 34:28. Úřadující mistr přitom v poločase prohrával o čtyři branky 13:17, ale manko po pauze bleskově během tří minut vymazal a v závěru už Západočeši Kopřivnici přehráli.

TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE - KH ISMM KOPŘIVNICE 34 : 28

Kopřivnice dokázala úvodní třicetiminutovku vyhrát o čtyři góly, dominantní nástup domácího týmu do druhé půle ale rozhodl o tom, že dva body zůstaly v Plzni.

Jan Stehlík sice otevřel gólový účet utkání, v dalších minutách už stříleli ale především hosté, konkrétně Jan Hanus. Ten zvyšoval náskok Kopřivnice na 4:2, ve čtrnácté minutě pak na 6:4. Po něm převzal v dalších minutách střelecké žezlo Zdeněk Čarda a domácí hráči pouze dotahovali. V dvaadvacáté minutě snížil Petr Linhart na rozdíl dvou branek, hosté si ale ještě do poločasové přestávky vystříleli zpět čtyřbrankové vedení.  Lazar Adamovic ukončil první dějství gólem na 17:13 ve prospěch Kopřivnice. Plzeňští hráči si byli dobře vědomi, že je třeba přidat a nástup do druhého poločasu měl obhájce titulu drtivý. Za dvě a půl minuty byl náskok Kopřivnice pryč, Jakub Šindelář vyrovnal na 17:17. Po dlouhé době byla Plzeň ve vedení díky gólu Petra Vinkelhöfera, do dvoubrankového vedení následně dostal svůj tým Jakub Douda. Hosté ale neskládali zbraně, a až do závěrečné desetiminutovky nepustili Talent do trháku, opakovaně vyrovnával například Jan Hanus, Zdeněk Čarda ze sedmimetrového hodu stanovil skóre 27:27. Závěr ale patřil domácím. Přesně mířil Petr Linhart, následně opakovaně Daniel Režnický a Tomáš Nejdl šest minut před koncem zvyšoval na 32:27. Kopřivnice už nestihla zareagovat a Západočeši si došli pro další vítězství, čímž se bodově dotáhla na Lovosice a Nové Veselí.

"Dneska to byl zápas dvou úplně rozdílných poločasů, vstoupili jsme do něho vlažně. Neproměňovali jsme šance a když se k tomu přidal nedůraz v obraně, byla z toho čtyřbranková ztráta. Ve druhé půli se obraz hry změnil, hráli jsme handball, který bychom si představovali. Rychlý, důrazný, bez zbytečných ztrát. A díky tom jsme zápas otočili. Bez té vydařené pětiminutovky v úvodu druhé půle, bychom to těžko lámali," hodnotil utkání trenér Talentu Petr Štochl.

Lubomír Veřmiřovský sice stanovil na první poločas správnou taktiku, nakonec ale musel utkání hodnotit z pozice poraženého. "Před utkáním jsem kluky upozorňoval, že Plzeň mívá vlažnější vstupy do zápasů, abychom se toho pokusili využít. To se nám také podařilo. Ale bohužel ve druhé půli soupeř zatáhl obranu a my jsme se rychle zbavovali míče, měli jsme být trpělivější. Domácí dali během tří minut pět branek, to je nakoplo, i když jsme pak ještě drželi remízu, těžko jsme se proti kvalitnějšímu týmu Plzně mohli prosadit."


Nejvíce branek: Režnický 7, Stehlík 6, T. Nejdl 5 - Hanus 8, Čadra 6/2, Brito Benítez 5. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 2:1.