I přes bojovný výkon Kopřivnice v Brně na body nedosáhla

30.10.2021

V pátek večer odstartovalo deváté extraligové kolo televizním zápasem, z vítězství se radovalo domácí Královo Pole.

Jediné páteční utkání svedlo proti sobě SKKP Brno a házenkáře z Kopřivnice. Brněnští hráči se mohli před zápasem pochlubit výbornou bilancí čtyř vítězných domácích střetnutí v řadě. A stoprocentní doma zůstali i po pátém utkání, nejen před diváky v hale, ale také před televizními kamerami ČT Sport porazili Kopřivnici.

Úvodní minuty nabídly vyrovnaný průběh, za domácí se prosadil dvakrát Dušan Živanov, na druhé straně odpovídal Zdeněk Čarda, po jeho třetím gólu platil v osmé minutě stav 3:3. Jan Holbein pak dostal Kopřivnici do vedení 5:3, po čtvrthodině hry otáčel stav Jakub Bosák. Na obou stranách své týmy drželi brankáři, opakovaně se dokázala prosadit pouze dvojice Zahradníček - Živanov v dresu Brna a Čarda - Holbein na straně Kopřivnice. Posledním úspěšným střelcem prvního poločasu byl ale Jan Hanus, který dostal Kopřivnici do jednobrankového vedení. Stejný hráč otevřel také druhé dějství, načež ale Brno odpovědělo několika góly v řadě a po pěti minutách si Lubomír Veřmiřovský bral za stavu 16:14 oddychový čas. I díky tomu se jeho celek dostal znovu do vedení, Lazar Adamovič dvěma góly nejprve vyrovnal a následně otočil na 18:17. S nejtěsnějším rozdílem ale do poslední desetiminutovky vstoupilo Brno. To mělo navíc ve svých službách Nikolu Sekuliće a především Dušana Živanova. Právě oni se postarali o závěrečnou salvu Králova Pole, díky které vedli domácí minutu před koncem o sedm gólů. Kopřivnice už nemohla udělat s osudem utkání vůbec nic, dva body zůstaly v Brně.

"Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství, ale je pravda, že výsledek pro tak dobře hrajícího soupeře je krutý. Byly to dva poločasy gólmanů, v té první chytal dobře hostující brankář, v druhé nás podržel Bob Pšenica. Věřím, že to byla skvělá házená pro diváky a chtěl bych popřát Kopřivnici hodně štěstí do zbytku sezóny," hodnotil vítězství svého týmu Pavel Hladík.

Lubomír Veřmiřovský po něm hodnotil svůj poslední zápas v roli hlavního trenéra Kopřivnice: "Gratuluji Pavlovi k zaslouženému vítězství. Utkání jsme odehráli 40 minut vyrovnaně, proto si myslím, že je výsledek až moc krutý vzhledem k tomu, jak ten zápas vypadal. Nedali jsme tam tři vyložené šance, Brno to ze spojek rozhodlo z dálky, kde v druhém poločase měli velice dobrou úspěšnost. Mrzí nás to, protože jsem se chtěl rozloučit výhrou, ale výsledek naprosto respektuji."

SKKP Handball Brno - KH ISMM Kopřivnice 34:28 (11:12)
Nejvíce branek: Živanov 11, Arsenić 6/1, Sekulić 5 - Hanus 6, Čadra 7/2, Adamovic 4. Rozhodčí: Deml Tomáš, Dvořáček Michal. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 8:3.