Házenkářská paráda: Kopřivnice veze cenný bod z Prešova!

21.11.2022

Kopřivnice po fantastickém výkonu okradla sedmnáctinásobného mistra Slovenska o cenný bod! 

Lepší vstup do utkání zažili kopřivničtí házenkáři, kteří šli rychle do vedení a drželi si jej až do 21. minuty. Tehdy se Prešov prosadil třikrát po sobě a srovnal na 14:14. Kopřivnice ale rychle našla střeleckou formu a znovu se na tři branky vzdálila. Poslední čtyřminutovka jí ale nevyšla, soupeř se prosadil čtyřikrát, hosté neproměnili sedmičku, a tak se šlo do kabin za stavu 20:19.

Po opětovném rozehrání se dvakrát prosadil Nikola Ivanović a Prešov odskočil. Znovu vyrovnat se hostům povedlo až ve 41. minutě. Následně Kopřivnice třemi brankami v řadě obrátila skóre. Otočit se ale povedlo oběma týmům ještě několikrát. V 56. minutě dostal domácí Roman Tsarapkin červenou kartu za třetí faul. Oto Kancel následně vyrovnal a do konce zápasu oba týmy daly už pouze dva góly. Zdálo se, že dvanáctá trefa Olivera Rábka devět sekund před koncem už bude rozhodující, ale kopřivničtí házenkáři rychle rozehráli, Jan Gřes se dostal ke střele z dobrých deseti metrů a rána o zem k radosti Kopřivnice propadla až do sítě. Kopřivnice tak na půdě slovenského mistra oslavila nesmírně cenný bod.

Marek Gernát, asistent trenéra Tatranu Prešov: "Je toho na chlapce strašně moc. Šestý zápas v průběhu deseti dnů, kluci už neměli energii ani jiskru. Chyběly kvalitní obranné zákroky, dostali jsme 35 gólů. Brankáři nás opět nepodrželi, potřebujeme od nich více zákroků. Ve finální fázi jsme se těžko prosazovali. Těch šest, sedm zraněných hráčů, kteří nás sledují z hlediště, těžko nahradíme. Ale i tak klukům děkuju, bojovali až do konce. Ale Kopřivnice taky chtěla, makala, takže spravedlivá remíza."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Výsledek je pro nás velmi dobrý. Doufali jsme, že když podáme koncentrovaný výkon, můžeme tu uspět. Hráli jsme disciplinovaně a podpořil nás gólman Marek Žingor, což vedlo k zisku alespoň jednoho bodu. Na obou stranách padlo přes třicet gólů, takže házená se určitě musela divákům líbit. Musíme jít dál a odrazit se od takového zápasu. Pozitivní je nejen výsledek, ale i výkon."

TATRAN PREŠOV - KH ISMM KOPŘIVNICE 35:35 (20:19) 

Nejvíce branek: Rábek 12, Urban 8, Davidović 5 - Petřík 7, Gřes 6, Polcar 5

Rozhodčí: David Šlezingr - Jiří Špunar

Sedmimetrové hody: 3/1 - 8/6

Vyloučení: 6:6

ČK: 56. Tsarapkin (PRE)