Házenkáři Kopřivnice vyloupili Lovosice! V play-off se střetnou s Plzní

29.03.2021

V posledním kole základní části STRABAG Rail extraligy zajížděla Kopřivnice na palubovku čtvrtých Lovosic. Výběr trenéra Lubomíra Veřmiřovského jel na sever Čech s vědomím, že může jedině získat. A to se také povedlo. Kopřivničtí vyhráli 35:31, díky čemuž skončili v tabulce sedmí a v play-off narazí na druhou Plzeň.


V brance Kopřivnice dostal po výborném výkonu s Hranicemi důvěru od začátku Petr Chalupa. Tentokrát mu ovšem v prvních dvaceti minutách jeho spoluhráči moc nepomohli a hosté prohrávali 12:6. "Dali jsme od začátku prostor klukům, kteří toho normálně tolik neodehrají. V plánu bylo hrát čtyři patnáctiminutovky, přičemž dvě z nich by hrál základ. V první čtvrthodině nás ale domácí přehráli, takže jsem tam musel dát zkušenější kluky," podotkl kopřivnický stratég Lubomír Veřmiřovský, jehož sázka na zkušenost se vyplatila. Kopřivnice totiž ještě v průběhu první půle manko smazala a při odchodu do kabin vedli Lovci jen o jednu branku.

Po změně stran navíc žlutomodří zápas otočili na svou stranu. Velkou zásluhu měl na tom především Martin Střelec, který v utkání jako správný kapitán nasázel hned jedenáct branek, což je jeho sezonní maximum. "Gól po gólu jsme po nástupu základu náskok stahovali a pak jsme si vedení konstantně budovali. Byli jsme v zápase lepší," pochvaloval si šéf kopřivnické střídačky, jehož svěřenci nakonec v Lovosicích vyhráli 35:31.

Lovosice - Kopřivnice 31:35 (17:16)

Nejvíce branek: Trkovský 6, Kupa 6/1, Kylíšek 4 - Střelec 11/3, Fulnek 7, Brito Benítez 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 6:3.

Kopřivnice: Admella Izard, Chalupa - Střelec, Ježek, Doležel, D. Zima, Hardt, Jan Gřes, Bukovský, Brito Benítez, Fulnek, Polcar, Hanus, Petřík, Jonák. Trenér: Lubomír Veřmiřovský