Házenkáři Kopřivnice ukázali sílu! V dohrávce 18. kola slaví po 15 letech výhru v Jičíně!

21.02.2019

Nečekáné se stalo skutečností! Historický úspěch si zapsali házenkáři Kopřivnice, kteří po dlouhých patnácti letech vyhráli na palubovce Jičína!

HBC Jičín - KH Kopřivnice 20:25 (7:11)

Televizní přenos dohrávky 18. kola nejvyšší tuzemské soutěže sliboval divácky atraktivní duel o čtvrtou příčku. Vyrovnané skóre trvalo do 5. minuty, poté převzali otěže kopřivničtí hráči, kteří se ujali vedení a svůj náskok do konce poločasu navyšovali. Ze strany jičínských hráčů byl první poločas trápením. Neproměňování šancí, a to včetně dvou sedmimetrových hodů a spousta technických chyb měly za příčinu čtyřbrankové vedení Kopřivnice. I do druhého poločasu vstoupili lépe svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského, kteří dokázali navýšit náskok na rozdíl 7 branek. Přesto měli jičínští hráči možnost zápas zdramatizovat, a to ve chvíli, kdy se dotáhli na rozdíl jedné branky (15:16). Kopřivničtí ale zápas kontrolovali, a to zejména díky nekompromisní obraně a skvěle chytajícímu Markovi Žingorovi. Ze souboje o čtvrtou pozici v tabulce a cenné dva body vyšli vítězně hráči KH Kopřivnice, kteří na palubovce Jičína vyhráli po dlouhých 15 letech. Kopřivničtí házenkáři tak získali velkou nadějí jít do atraktivního play-off jako jedno z družstev elitní čtyřky, což dává pro klíčové čtvrtfinále v následném play-off podstatnou výhodu. 

Nejlepší střelci: Šulc 4, Hlava 4, Kovařík 4 - Fulnek 5, Čadra 4, Holbein 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 560.

Petr Mašát, trenér HBC Jičín: "Gratuluji Kopřivnici k zaslouženému vítězství. Kámen úrazů pro nás byl rozhodně v prvním poločase, kdy jsme byli sterilní v postupném útoku, přičemž obrana naštěstí dobře fungovala a i gólman měl nějaké zákroky. Ale nevyhrávali jsme souboje, nevyužívali jsme šancí a tím Kopřivnice získala sebevědomí. V druhém poločase jsme Kopřivnici dotahovali, což nás stálo spoustu sil. Když se nám podařilo se na Kopřivnici dotáhnout, zase našla recept, jak na nás a vedení si zkušeně podržela.

Martin Hlava, spojka HBC Jičín: "Myslím si, že jsme udělali zbytečně moc technických chyb, neproměňovali jsme šance. Kopřivnický brankář Marek Žingor byl dnes k nepřekonání, naopak Kopřivnice vždy nějak propašovala míč na šestku a ty góly dávala. Samozřejmě ten první poločas byl z naší strany špatný, protože jsme dali pouze sedm gólů, což je strašně málo."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Jsme šťastní, protože já osobně jsem tady ještě nikdy nevyhrál, ani ve své hráčské ani trenérské kariéře, takže to považuji za historický úspěch. Upozorňovali jsem na to, že bude velmi důležitý vstup do utkání, který jsme zachytili. Hráli jsme koncentrovaně v obraně, Marek Žingor měl neskutečné zákroky, které nás podržely, když se Jičín dotahoval. V druhém poločase jsme také chytli začátek, sice se Jičínští hráči přiblížili na rozdíl dvou branek. Potom jsme ale hráli to, co jsme měli, Jičín zatáhl obranu, Marek to podržel zákroky a jsme strašně moc rádi."

Marek Žingor, brankář KH Kopřivnice: "My jsme tady nevyhráli 15 let, takže si všichni dokáží představit, co to pro nás znamená a jsem neskutečně rád, že to vyšlo. Musím smeknout před obranou, v prvním poločase bránili naprosto úžasně. V druhém poločase jsme odskočili, potom se to zase dotáhlo, ale jsem nesmírně rád, že jsme tu po tolika letech vyhráli a jsem neskutečně rád za získané dva body."