Házenkáři KH ISMM Kopřivnice vezou výhru z Maloměřic

08.02.2021

Kopřivničtí házenkáři zvítězili na půdě Maloměřic a do tabulky si připsali důležité body 

Pro Kopřivnické se jednalo už o třetí zápas v sedmi dnech. Před týdnem se představili v Zubří, ve středu doma hráli další těžký zápas s pražskou Duklou. V první půli nicméně byla v Maloměřicích k vidění vyrovnaná házená. Domácí si po většinu první půlhodiny udržovali mírný náskok, do kabin však odcházeli s jednobrankovým vedením v kapse hosté. "Musím říct, že na týmu byla únava už před začátkem zápasu vidět a znát," přiznal kouč KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. "Na druhou stranu jsme ale ze sebe v zápase vydali zbytky sil. Velmi dobře opět zachytal Marek Žingor, který nám hodně pomohl. Velmi dobrý zápas odehrál i Patrik Fulnek," pokračoval Lubomír Věřmiřovský ve zhodnocení.

Vyrovnaná podívaná pokračovala i po změně stran. Zlomovým se ale nakonec ukázalo období mezi 54. a 57. minutou. Maloměřičtí nejprve snížili na 21:22, pak si ale vzali slovo Kopřivničtí a třema góly svému soupeři zasadili rozhodující direkt. Závěr zápasu si už pak zkušeně pohlídali a duel dovedli do vítězného konce. "Na obou stranách bylo celkem dost neproměněných šancí. Pro nás je ale hlavní, že máme ze zápasu dva body," prohlásil Veřmiřovský.

Jeho celek čeká další důležitý zápas už v sobotu, kdy doma Kopřivnice hostí v duelu dvou tabulkových sousedů sedmý Jičín. "Musíme se v týdnu dobře připravit. Jičín hraje tvrdou a rychlou házenou, nečeká nás nic jednoduchého. Hrajeme ale doma a jednoznačně chceme potvrdit body z Maloměřic," řekl k nadcházejícímu zápasu Lubomír Veřmiřovský. Duel s Jičínem je na programu od sobotních osmnácti hodin.

SHC Maloměřice - KH ISMM Kopřivnice 23:26 (11:12)

Nejvíce branek: Hajčman 8/1, Koubek 4, Havlát 3 - Fulnek 10/3, Hanus 6, Střelec 3. Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/1 - 6/4. Vyloučení: 2:3.
Kopřivnice: Admella Izard, Chalupa, Žingor - Jonák, Fulnek, Střelec, Hardt, D. Zima, Hanus, Brito Benítez, Donoso Andalaft, Petřík, Doležel, Jan Gřes, Bukovský. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.