Házenkáři KH ISMM Kopřivnice padli v Brně

25.02.2021

Na týmu Kopřivnice stále leží deka. Další prohru zaznamenali kopřivničtí házenkáři v Brně. 

V Králově Poli se očekávala velká bitva. Potkaly se totiž dva celky, které bojují o play-off.  Pokud by brněnští házenkáři prohráli, na postup mezi elitních osm týmů české extraligy by s největší pravděpodobností mohli zapomenout, což si velmi dobře uvědomovali.

Kopřivničtí sice otevřeli gólový účet utkání, první minuty ale patřily domácím. Ti po Gřesově brance skórovali hned pětkrát bez odpovědi a vypracovali si tak brzký náskok. Hostující celek se ale nevzdal a po změně stran se během šesti minut přiblížil na rozdíl pouhých dvou tref. Jenže poté přišla pasáž, která celý zápas rozhodla. Brňané dali tentokrát dohromady sérii šesti branek a ve 43. minutě vedli 26:18. Kopřivnice se sice s vývojem utkání sice ještě něco snažila udělat, nejblíže se však přiblížila na čtyři branky a nakonec prohrála 34:30.

"Velmi důležité vítězství. Po psychické stránce to byl pro nás strašně těžký zápas. Už na nás trochu ležela deka, to vítězství jsme fakt potřebovali. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, protože to bylo vážně těžké utkání," těšilo po zápase trenéra domácích Pavla Hladíka. Co bylo klíčové? "Důležitým aspektem bylo, že jsme neustoupili od toho, co jsme hráli. Neměli jsme tam nějaké výrazné hluché místo, které bychom prohráli rozdílem tři gólů. Pořád jsme si drželi ten standard v útoku, kde jsme dělali málo technických chyb. Konec utkání pak byl strašně těžký v obraně, kde jsme měli u tří hráčů dva dvouminutové tresty," popsal Hladík.

Jiří Gřes uznal, že soupeř vyhrál po zásluze. "Myslím si, že soupeř byl o trochu lepší. Řekl bych, že zrovna dnes jim zahráli hráči, kteří jiné zápasy nehráli. Máme na sobě deku a nemůžeme se jí zbavit. Myslím si, že se ve hře už objevují věci, které jsme dělali dobře. Trochu nám chybělo i štěstíčko, když jsme dvakrát neskórovali do prázdné branky. Také jsme neproměnili nějaké sedmičky, což nás trápí dlouhodobě. Kousek tomu chybí, ale my věříme, že se to otočí a my budeme zase vyhrávat," burcuje tým Gřes.

Brno - Kopřivnice 34:30 (18:13)

Nejvíce branek: Sekulić 9, Jezdimirović 8, Arsenić 6/2 - Gřes 10/2, Hanus 6, Fulnek 6. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 2/2:5/2. Vyloučení: 8:5. ČK: 58. Arsenić (Brno).