Festival házené pro nejmenší

19.09.2017

V sobotu dne 9.9.2017 uspořádalo RHC Poruba ve spolupráci s Bohumínem první FESTIVAL házené pro nejmenší zájemce o tento sport. I náš oddíl pod vedením trenéra M. Bartoně se tohoto setkání zúčastnil a všichni chlapci i rodiče byli moc spokojení.

Kluci si zasoutěžili v deseti disciplínách různého zaměření, od hodu na přesnost, přes míčovotu techniku, po běhání s padákem. Nechyběla samozřejmě i hra házené 4+1 na dvou hřištích. Celá tato akce probíhala venku na fotbalovém stadiónu, akce se mohl zúčastnit opravdu každý. Celkový počet se nedal přesně odhadnout, ale minimálně 80 dětí si přes dvě hodiny zasoutěžily.

Z našeho města se akce zúčastnilo 13 chlapců a asi 10 rodičů a rodinných příslušníků. Všichni si toto odpoledne pochvalovali a těšíme se na další festival házené. Ten v Kopřivnici se uskuteční začátkem prosince.

A ještě jména kluků, kteří si v Bohumíně zasoutěžili: Pekar, Kryštof, Pekar Matyáš, Daňhel Jan, Frýdl Matyáš, Šebrle Adam, Štěpán Jiří, Štěpán Marek, Thomke Jiří, Wirgl Josef, Zeman Dominik, Stružka Jakub, Žárský Micha, Dominik Zrunek.

Další společná akce minižáky čeká tuto neděli, kdy si chlapci jedou zahrát na venkovní hřištřě do Krmelína, kde změří své umění s družstvy z Trnávky, Nového Jičína, Karviné a domácího družstva. Odjezd v 8.15 hodin od sportovní haly.

Fotogalerie z festivalu