Extraligoví házenkáři Kopřivnice se s Brnem rozdělili o body

14.11.2017

KH Kopřivnice - SKKP Handball Brno 31:31 (16:15)

Vyrovnaný souboj skončil v Kopřivnici dělbou bodů. V prvním poločase se nejprve vedení chopili domácí, v 15. minutě vedli 9:5, mocným finišem první půle ale hosté vyrovnali na 15:15 a jen trefa Bukovského zajistila domácím alespoň minimální vedení. Do druhé půle vykročili lépe Brňané, ujali se náskoku 24:19 a vyrovnávat museli Kopřivničtí. Osm minut před koncem ale svítilo na ukazateli skóre 28:28 a zápas dospěl do dramatické koncovky. Pět minut před závěrem vedli domácí o dva góly 31:29, domácí ale křehký náskok neudrželi. Vyrovnání zajistili Brnu Hastík s Pšenicou.

"Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, který sestavil nový mančaft. Brno se nebude pohybovat tam, kde je teď a půjde nahoru. Ze zápasu mám smíšené pocity, protože jsme hráli patnáct minut to, co jsme chtěli, ale ve zbytku prvního poločasu jsme vypadli z rytmu," hodnotil první remízu v sezoně kouč kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský, jenž byl velmi nespokojený s nástupem svých svěřenců do druhého dějství.

"Prvních patnáct minut druhého poločasu jsme byli úplně vyplí. Musím si s klukama promluvit, proč tomu tak bylo, protože tohle je nepřípustné. Závěr už je pak vždycky vabank," uvedl kouč kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský, jehož tým čeká už ve středu v 18.30 utkání 4. kola českého poháru na palubovce rivala z Frýdku-Místku a na palubovce stejného soupeře pak hraje v neděli od 17.00 další extraligové kolo.

Brno si tak z horké kopřivnické palubovky nakonec odváželo cenný bod. "Musím pogratulovat domácím ke kvalitnímu výkonu. Jde vidět, že jdou nahoru a snaží se o moderní házenou, což ukazují hlavně v obranné činnosti. Jsou rozhodně na dobré cestě. Bylo to velmi bojovné utkání, ve kterém byla Kopřivnice v prvním poločase lepší. Ve druhém jsme to tahali více dopředu my, ale pak jsme udělali nějaké chyby a Kopřivnice se dostala zpátky do zápasu," sdělil po utkání kouč Brna Jozef Hanták.

Nejvíce branek: Fulnek 7, Hanus 5, Rachač 5/1 - Hanták 12/4, Hastík 4, Burget 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 - 4/4. Vyloučení: 5:4. Diváci: 750.

Zbylé výsledky 8. kola: Lovosice - Frýdek-Místek 28:31, Nové Veselí - Strakonice 24:27, Karviná - Jičín 30:23, Hranice - Dukla Praha 21:16, Plzeň - Zubří 33:23.