Extraligoví házenkáři Kopřivnice doma vyzvou úřadujícího mistra!

12.10.2017

Domovskou halu kopřivnických házenkářů čeká o víkendu sportovní lahůdka. Domácí tým totiž vyzve v rámci šestého kola úřadujícího mistra!

Kopřivničtí házenkáři v minulém kole cestovali po třídílné domácí misi, ze které vytěžili skvělý čtyřbodový přísun, na horkou půdu desetinásobného mistra ČR z Karviné, kde po tvrdém a vypjatém boji nakonec na body nedosáhli.

Po náročném derby v Karviné čekají kopřivnické házenkáře další dva těžké duely. Již tuto sobotu totiž Kopřivnice přivítá tým patřící historicky k nejúspěšnějšímu celku bývalého Československa - pražskou Duklu. Házenkáři z hlavní české metropole oslavili v loňské sezóně po šesti letech mistrovský titul a ukončili tak panování Plzně, která v předchozích třech ročnících soutěže kralovala mužské tuzemské házené. Pořádně těžký trojboj pak Kopřivnice zakončí o týden později na palubovce Lovců z Lovosic, kde se body nezískávají vůbec snadno.

Z táboru našeho sobotního soupeře odešly dvě střelecké opory Milan Kotrč (Německo) a Daniel Kývala (Maďarsko). Do kategorie odchodů ještě patří Filip Březina. Jan Chmelík a Filip Kopáč, kariéru ve špičkovém pojetí ukončil Jan Brabec a bohužel i mladý Slovák Tibor Tribus, který dal přednost škole a zaměstnání. Naopak se ale Dukle podařilo získat šikovného Jana Blechu z Plzně a do kádru zařadila několik svých velice nadějných odchovanců.

Mistr republiky zatím v letošní sezoně venku naplno nebodoval, doma uhrál dvě vítězství a na hřištích soupeřů získal pouze bod za remízu proti Strakonicím, a proto mu před sobotním duelem v Kopřivnici hlad po vítězství rozhodně chybět nebude!

Vzájemná bilance obou týmů z minulé sezony hovoří jasně pro Duklu. V posledním vzájemném duelu v Kopřivnici si házenkáři Dukly Praha připsali na své konto čtyřbrankovou výhru. V domácím prostředí Pražané taktéž nezaváhali a Kopřivnici porazili. V loňské sezóně se tedy házenkářům pražské Dukly na Kopřivnici dařilo v obou ligových střetnutích. Na tyto dobré výkony bude chtít samozřejmě Dukla navázat i v sobotu a připsat si do extraligové tabulky dva cenné body.

Atraktivní duel proti Dukle Praha startuje v 18:00 hodin. Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v souboji s obhájci titulu již tuto sobotu! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme ve svém čtvrtém domácím představení plně spolehnout! Jsme jeden tým! My a Vy!!!

Co očekává od sobotního zápasu s úřadujícím mistrem trenér Lubomír Veřmiřovský?

"Po Karviné nás čeká další extrémně těžké střetnutí a znovu do něj nepůjdeme v roli favorita. Dukla je obhájce titulu a máme z ní ohromný respekt. Dukla má velice kvalitní mančaft, který má oproti nám daleko vyšší rozpočet. V loňské sezóně jsme proti Dukle ani jednou neuspěli, čeká nás tedy velmi těžký zápas se soupeřem, který na nás umí zahrát. My ale nejdeme do žádného utkání s tím, že prohrajeme. Na každého soupeře se snažíme připravit stejně dobře, jako se nám to povedlo na Plzeň, takže i na Duklu jsme se celý týden maximálně připravovali a ze všech sil se porveme o vítězství. Chtěl bych požádat všechny naše skvělé fanoušky, aby nás přišli v sobotu podpořit, protože vaše podpora je pro nás klíčová. Jste našim osmým hráčem na hřišti a bez vás to nejde! Doufáme, že nás v sobotu požene plná hala."