Extraligoví házenkáři Kopřivnice doma vyzvou obhájce mistrovského titulu z Karviné!

04.10.2018

Domovskou halu kopřivnických házenkářů čeká o víkendu opravdová sportovní lahůdka! Kopřivničtí házenkáři, kteří se již tři kola nesou na vítězné vlně, totiž přivítají v atraktivním regionálním derby házenkáře karvinského Baníku, kteří v loňské sezóně oslavili po osmi letech mistrovský titul! 

Házenkáři Baníku Karviná, kteří se v loňské sezóně ozdobili ziskem mistrovského titulu, patří i letos k největším favoritům extraligy! Čeká nás atraktivní duel, který bude bez nadsázky ozdobou kola! Zajímavostí utkání bezesporu je, že dojde na házenkářský souboj sourozenců! Po 14 letech se totiž proti sobě v elitní házenkářské soutěži postaví bratři Brůnové! Starší bratr Michal na straně Karviné, mladší Rosťa pak v dresu KH Kopřivnice!

Mistrovská Karviná je favoritem i v nové sezóně. A ani sama Karviná se netají medailovými ambicemi. "Soutěž se vyrovnává, my chceme do zápasu zapojit více hráčů, rovnoměrněji rozložit zátěž," hlásil za vedení klubu před startem sezóny Roman Mucha. Do soutěže klub vstoupil i s novým logem.

Tým se před sezónou musel vyrovnat s odchodem Slavomíra i Tomáše Mlotkových. Tomáš posílil Hranice, Slavomír získal angažmá v Německu. Družstvo opustil i Jiří Užek. Tým naopak posílil Radim Chudoba a Ivan Stojanovič. "Radim je pravá spojka, náš odchovanec, který byl tři roky v Považské Bystrici. Ivan je Srb, který může nastupovat na levé i pravé spojce," řekl před sezónou trenér Marek Michalisko a dodal: "Další posily nebudou. Budeme hrát s kádrem, jaký máme, s kluky, kteří letos vybojovali titul. Více prostoru dostanou mladí, mimo jiné pivot Dominik Solák a levá spojka Matěj Nantl." Družstvo se ještě rozšíří o dva mládežníky Jana Muchu a Jakuba Kraina.

Házenkáři Karviné vykročili za obhajobou titulu v extralize porážkou. Úřadující šampioni podlehli v úvodním kole v Jičíně ve vypjatém duelu o gól 26:27. Jičínští házenkáři si tak připravili snový vstup do nového ročníku extraligy, když ve výborném zápase porazili nejtěsnějším rozdílem úřadující šampiony z Karviné. Po úvodní porážce v Jičíně potřebovali karvinští házenkáři zabrat a zvládnout tak domácí premiéru nového ročníku Strabag Rail extraligy. To se jim nakonec povedlo! Baníkovci nastoupili ve středeční předehrávce 2. kola Strabag Rail Extraligy doma proti Hranicím. Cementáři sice úřadujícího mistra hodně potrápili, nakonec však padli 24:26. V rámci třetí kola zajížděla Karviná do Litovle. V souboji týmů, propojených řadou bývalých hráčů na obou stranách, zvítězila Karviná vysoko rozdílem dvanácti gólů. V posledním extraligovém kole přivítala Karviná na domácí půdě Nové Veselí. Extraligoví házenkáři Karviné vzali Novému Veselí neporazitelnost. Výběr Pavla Hladíka podal na palubovce mistrovské Karviné velmi dobrý výkon, ten ale po prohře 23:27 nakonec na body nestačil. Házenkářům Karviné aktuálně po čtyřech odehraných kolech patří druhé místo v tabulce.

Co očekává od sobotního zápasu s úřadujícím mistrem Rosťa Brůna?

"Tento zápas bude pro nás opravdová zkouška. Určitě se budeme chtít před domácím publikem proti úřadujícímu mistrovi ukázat a co nejvíce jim to znepříjemnit. Proto bude důležité se na tento zápas pořádně takticky a psychicky připravit. Tento zápas bude hlavně o našich hlavách, pokud navážeme na výkony z posledních utkání, můžeme s Karvinou odehrát vyrovnaný zápas. Očekávám maximální nasazení, tvrdou hru, boj o každý balón a plnou halu, která nás požene dopředu."

A co očekává od sobotního derby lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský?

"V sobotu přivítáme v derby mistrovskou Karvinou, která je favoritem zápasu. Karviná před sezónou ještě posílila, což znamená, že její ambice budou určitě vyšší než v loňské sezóně. Budou chtít uspět v evropských pohárech, osobně si myslím, že pokud by se jim alespoň trošku zadařilo, tak to můžou dotáhnout daleko. Čeká nás náročný zápas s velice silným soupeřem. My se ale celý týden maximálně připravujeme a ze všech sil se porveme o body. Chtěl bych požádat všechny naše skvělé fanoušky, aby nás přišli v sobotu v co největším počtu podpořit, věřím, že konečně vyprodáme halu."

Úřadujícího mistra z Karviné vyzveme již tuto sobotu 6. října od 18:00 hodin! Na utkání se těšíme, přijďte nás podpořit! Ukažme Karviné kopřivnické peklo! Jsme jeden tým! 

Přijď na házenou a vyhraj mobil!

Losování o mobilní telefon značky Mobiola se může zúčastnit každý návštěvník utkání Strabag Rail extraligy házené mužů KH Kopřivnice - HCB Karviná, který dorazí v sobotu 6. října v 18 hodin do Sportovní haly při ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici, a zakoupí si zápasový bulletin.

Cenu do losování věnoval Pavel Kroča a jeho firma MEDI-ART STUDIO Kopřivnice.

Odpověz správně na sobotním zápase s Karvinou na soutěžní otázku a vyhraj balík hodnotných cen! 

Pozor, pozor! Vážení fanoušci, již tuto sobotu budete mít všichni možnost zúčastnit se nejenom losování o mobilní telefon značky Mobiola, ale také o balík hodnotných cen! Pár minut před začátkem mistrovského zápasu s Karvinou položí hlasatel utkání všem divákům v hale soutěžní otázku! Kdo první a správně zodpoví soutěžní otázku, získá balík hodnotných cen!Jaká otázka to bude?! To si řekneme v sobotu na hale! Odpovídat se bude o poločase na palubovce hned po skončení losování o mobilní telefon!