Extraligoví házenkáři Kopřivnice budou zajíždět na palubovku Brna!

27.09.2018

Kopřivnické házenkáře čeká již tuto sobotu duel na palubovce Brna, které v nové sezóně vede úspěšný kouč Andrej Titkov, který byl před třemi lety u jednoho z největších úspěchů brněnské házené! 

Házenkáři SKKP Brno skončili v poslední sezóně předposlední, sestupová příčka připadla Strakonicím a Brňané se zachránili, bodový náskok na Strakonice měli značný. Předposlední místo jim ale samozřejmě není po chuti a letos si chtějí výrazně polepšit. Cíl? Skončit do osmého místa po základní části a pak postoupit do semifinále. Navíc se tým těší na větší popularitu své soutěže i díky značnému nárůstu v počtu televizních přenosů.

Tým pod novým trenérem Andrejem Titkovem rovněž doznal značných změn. Do německého angažmá odešli Jozef a Martin Hantákovi, do Švýcarska pro změnu Tomáš Adamčík. Do prvoligových Maloměřic přešli Karel Zaplatílek a Jan Ipser, dokonce do druhé ligy Ondřej Cabák. A do Zubří se pak vrátil Tomáš Cáb. Na jejich místě tým posílil Michal Vaněk z Karviné, Vojtěch Drápela ze Zubří a Michal Havránek z Nového Veselí. Novými posilami z mládežnického kádru jsou ještě Lukáš Popelka a Filip Erbes.

Brno rozhodně nezažívá takový vstup do sezóny, jaký by si přálo. Házenkáři brněnského Kéniku mají na svém kontě pouze dva body za výhru, kterou získali na domácí půdě proti Litovli. Po jedné výhře a dvou prohrách patří Brnu aktuálně desáté místo v tabulce. Brněnští házenkáři tak nepochybně budou chtít vylepšit své bodové konto postavení v tabulce! "Následující utkání odehrají naši házenkáři poprvé v sezóně na hale Vodova. To by mohlo hráčům pomoct proti doposud nejsilnějšímu soupeři, který je výborně připraven takticky a má sestavu hrající na vysoké úrovni. Poslední zápas navíc ukázal, že Kopřivnice je sebevědomá a psychicky odolná," komentoval aktuální formu Kopřivnice trenér Andrej Titkov.

Co očekává od sobotního duelu s Brnem trenér Lubomír Veřmiřovský?

"Po dvou vítězstvích, které nám dodaly sebedůvěru, jedeme na velice důležitý zápas do Brna, kdy Brno chce hrát stejně jako my play-off. Vítězství by bylo velmi cenné, protože se hraje o důležité body. Do play-off sice chybí ještě mnoho zápasů a dá se toho samozřejmě ještě mnoho vyhrát a také prohrát, ale pro nás je tento zápas strašně moc důležitý. My uděláme maximum pro to, abychom v Brně získali body a připravíme mančaft tak, aby se byl schopný porvat o vítězství."

A co nám pověděl před zápasem kopřivnický pivot Jarda Petřík?

"Určitě se na Brno budeme muset dobře připravit a podat maximálně koncentrovaný výkon v průběhu celého zápasu. Jdeme zápas od zápasu, liga je velice vyrovnaná a porazit může každý každého. Po příchodu Andreje Titkova se změnil herní projev mužstva, očekávám dynamickou házenou. Do Brna jedeme s pokorou a respektem k soupeři, máme však jasný cíl a to odvést si dva body. Uděláme pro to maximum."

Pokud máte tu možnost, pojeďte se s námi v sobotu do Brna podívat a povzbudit nás! Budeme Vás potřebovat! Jste našim osmým hráčem na hřišti! Jsme jeden tým!

Zápas můžete sledovat rovněž prostřednctvím onlajnů nebo TVcom!