Extraligová Kopřivnice doma srazila Duklu Praha!

14.11.2022

Ve strhující atmosféře vyprodané haly si Kopřivnice došla pro další cenný skalp a potvrdila, že se z kopřivnické palubovky budou v letošním ročníku odvážet body jen velmi těžko. 

Extraligoví házenkáři Kopřivnice si totiž v domácím prostředí vyšlápli na pražskou Duklu, která po sérii pěti vítězných zápasů poprvé od 5. října padla. 

"Po dvou střelecky neplodných zápasech, kdy jsme dávali strašně málo gólů, jsme dnes v útoku hráli disciplinovaně a důrazně. Proměňovali jsme většinu šancí, takže z toho plyne 35 gólů, i když samozřejmě dost jich padlo v závěru, kdy už Dukla zkoušela vabank obranu. Naštěstí jsme si s tím poradili. Řekl bych, že až mistrovsky, protože co útok, to gól," s úsměvem prohlásil kopřivnický trenér Aleš Chrastina.

Základ k sobotnímu vítězství položil jeho tým už v prvním poločase, který po vyrovnaném souboji vyhrál rozdílem jedné branky 15:14. Při střelecké chuti a s podporou skvělých fanoušků v bouřlivé atmosféře dotáhl ve druhé půli duel k jasnému vítězství.

"Jeli jsme do Kopřivnice s odhodláním získat dva body, ale to se bohužel nepovedlo. Nastřílených 35 gólů do naší branky je zkrátka moc, s tím jsme bojovali celých šedesát minut," viděl příčinu porážky kouč Dukly Michal Tonar. "Trošku nás zradila i koncovka u některých hráčů, tohle byl asi důvod toho, že jsme v utkání tahali za kratší konec provazu," dodal trenér Pražanů.

"Dukla toho dnes strašně moc neproměnila, ale velkou zásluhu na tom měla samozřejmě výborná obrana a také Marek Žingor," pochválil Aleš Chrastina své svéřence za týmový výkon. Další dva zápasy extraligy hraje Kopřivnice u soupeřů - ve čtvrtek v Plzni a v sobotu v Prešově.