Dramatické utkání s hořkým koncem. Kopřivnice těsně podlehla Dukle

04.02.2021

Parádní a bojovný zápas s hořkým koncem odehráli na domácí palubovce házenkáři KH ISMM Kopřivnice s favorizovanou pražskou Duklou, která již osm kol v řadě zažívá fantastickou jízdu extraligou.

Kopřivničtí házenkáři měli po většinu prvního poločasu převahu a udržovali si mírný náskok, do kabin se ale nakonec odcházelo za nerozhodného stavu 15:15. Ve druhé půli si Kopřivnice dokázala znovu vypracovat náskok, který byl v jednu chvíli až čtyřbrankový. Jenže hosté šňůrou šesti branek dokázali zápas přetočit z 22:18 na 22:24 a bylo zaděláno na pořádné drama. Kopřivničtí však nesložili zbraně a vedení dokonce na chvíli strhli na svou stranu. Jenže minutu před koncem poslal Duklu do vedení Klíma a domácí v poslední minutě neproměnili dvě sedmičky. Házenkáři pražské Dukly tak na kopřivnické palubovce oslavili nejtěsnější možnou výhru.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Kluci dnes makali, za což jsem rád. Dobře jsme bránili a v brance nás držel Marek Žingor. Oproti zápasu se Zubřím jsme měli výbornou bojovnost, byla na nás vidět chuť do házené. Každopádně dnes jsme se zavraždili neproměňováním vyložených šancí. Kdykoliv jsme vedli a mohli jsme odskočit, ztratili jsme balón nebo nedali sedmičky. Vrcholem byla poslední minuta, kdy jsme neproměnili čtyři příležitosti. V dalších zápasech máme celky okolo nás, když k zápasům přistoupíme stejně jako dneska, pak budeme vyhrávat. Dukla holt byla o něco šťastnější, my se musíme rychle oklepat a jet v sobotu vyhrát do Maloměřic."

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: "Dnes to byl tradičně zápas, kdy se hrálo nahoru dolů. My jsme přijeli do Kopřivnice s cílem odčinit domácí porážku ze září, kdy Kopřivnice byla v laufu a my jsme nebyli na úrovni jako teď. Zároveň jsme si moc přáli natáhnout vítěznou sérii na osm výher v řadě. První poločas byl z naší strany solidní v útoku, ale obrana nám účinně nefungovala, proto jsme museli změnit obranný systém z 0:6 na 1:5 a podařilo se nám do zápasu vrátit. Druhá půle byla obdobná. Domácí zase dokázali odskočit a zdálo se mi, že pořád nejsme v obraně dobří tak jak jsme zvyklí, ale dokázali jsme se zvednout. Stěžejní pasáž zápasu byla za mě odbránění hry domácích 7/6, kdy jsme dali několik branek do prázdné a také to, že i v závěru jsme byli schopni rychlého přechodu. V závěru nás obrovsky několikrát podržel Jakub Votava včetně dvou sedmiček." 

KH ISMM Kopřivnice - HC Dukla Praha 30:31 (15:15)

Nejvíce branek: Donoso 7/1, Hanus 6, Fulnek 4 - Klíma 8, Patzel 8/4, Blecha 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/5. Vyloučení: 4:3.

Foto: Kristina Čablová