Derby pro Kopřivnici!

30.09.2021

Kopřivničtí házenkáři porazili v regionálním derby Frýdek-Místek a připsali si další body do tabulky!

V dohrávce 3. kola přibývaly branky na kontech obou mužstev jen velmi pomalu. V 10. minutě vedli hosté 5:2. Pak se však zasekli v obraně i útoku a domácí šňůrou šesti gólů vývoj zápasu otočili. Poločas nakonec vyhráli Kopřivničtí 13:9.

Po přestávce domácí náskok ještě navyšovali, nejvíce vedli ve 40. minutě o šest branek (18:12). Pak si vzal hostující trenér Valo oddechový čas a vystřídal gólmany, když namísto Pyška začal chytat Marenčák. S jeho pomocí, a i kvůli chybám domácích, se podařilo Frýdku-Místku čtyři minuty před koncem Chudobou vyrovnat (21:21). Jenže Kopřivnice šla vzápětí po sedmičce Grizelje opět do vedení. Ani to však domácím dlouho nevydrželo, neboť Rajnoha opět srovnal. Rozuzlení přinesla rána kopřivnického Čadry z 59. minuty, díky které domácí šťastně vyhráli 23:22. Nic na tom nezměnila ani poslední střela Muchy, kterou skvělě chytájící domácí gólman Žingor, krátce před koncem lapil.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice:

Nějakých pětačtyřicet minut jsme byli lepší, velice dobře jsme bránili, byli jsme schopni tahat rychlý útok a byli jsme produktivní. Avšak zhruba od 45. minuty jsme přestali v útoku hrát, jako bychom měli najednou strach o výsledek. Nebyli jsme ostří, a Frýdek-Místek se chytil, začal využívat získaných balónů, chodil do rychlého protiútoku, což nám dělalo problém. Nakonec jsme měli obrovské štěstí, že jsme vyhráli o branku. Myslím, že to jsou hrozně moc cenné body, protože Frýdek-Místek v sezoně určitě ukáže, že to je velice silný tým. Špičkový výkon opět v bráně podal Marek Žingor. Byl výborný v době, kdy obrana fungovala. Když však přešel soupeř do rychlého útoku, tak se pak i on mohl roztrhat, aby něco chytil.

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: Těžko se mi to hodnotí po takové prohře. Měli jsme výborný vstup do utkání, hráli jsme, co jsme chtěli hrát, vedli jsme od tři góly. A pak se nám to trošku rozsypalo, nefungovala nám obrana, nefungoval nám útok. Pasáž od zhruba 11. minuty do 46. minuty jsme prohráli snad o osm branek. Nehráli jsme v té době v útoku to, co jsme si řekli, chtěli jsme hrát rychleji. Místo toho jsme se hodně vázali na souboje jeden na jednoho, a to Kopřivnice ubránila. To nás stálo zápas, protože tam získala Kopřivnice náskok, který v závěru těsně ubránila. V okamžiku, kdy jsme hráli kombinačně, tak s tím měl soupeř problém. Musím ale kluky pochválit za bojovnost, výborný úvod, výborný závěr, ale ta střední pasáž nás stála zápas. Tam nám domácí odskočili, což se proti takovému týmu hodně těžko dohání.

KH ISMM Kopřivnice ˗ Pepino SKP Frýdek-Místek 23:22 (13:9)

Nejvíce branek: Hanus 5, Čadra 5, Grizelj 5/4 - Mucha 6, Petrovský 4/1, Chudoba 4/1. Rozhodčí: Bubeníček Tomáš, Petruška Tomáš. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2. Vyloučení 5:4.