Derby pro Karvinou

02.10.2022

Kopřivničtí házenkáři padli na půdě obhájce titulu sedmibrankovým rozdílem. 

Kopřivnice si v Karviné vytvořila v úvodu dvoubrankový náskok, který ale domácí dokázali ještě v první desetiminutovce vymazat. Od této chvíle byli domácí lepším týmem a začali si postupně vytvářet vedení, které postupem času navyšovali. Nakonec se rozdíl po třiceti minutách zastavil na šesti brankách. Baníkovci odcházeli do šaten za stavu 21:15.

Druhý poločas byl oproti tomu prvnímu více vyrovnaný. V úvodu se dařilo hostujícím hráčům, kteří stáhli vedení domácích na čtyři branky. V druhé polovině naopak domácí natáhli svůj náskok na sedm gólů. Vyrovnanou druhou půli nakonec vyhráli domácí o jednu branku, celkově pak 35:28. Karviná si tak připsala šesté vítězství v letošní sezóně, Kopřivnice naopak počtvrté v sezóně padla.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Ještě patnáct minut do konce nebylo naše vítězství jisté. Kopřivnice kousala až do samého konce. Jsem rád, že se naši dorostenci dostali aspoň na chvíli na hřiště a poprvé čuchli k Extralize."

Matěj Pelák, spojka Karviné: "Jsem rád, že v poslední době dostávám dost šancí. Před utkáním bývám vždy dost nervózní, a to bylo poznat v minulých zápasech, kdy jsem nepodal výkon podle svých představ. A tak jsem rád, že tentokrát to bylo lepší a dařilo se mi podstatně lépe."

Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice: "V prvním poločase jsme nezačali dobře, nefungovala nám vůbec defenziva. Na druhé straně jsme něco neproměnili a z toho vyplynulo 21 gólů v naší síti. V druhém poločase jsme obranu o něco zlepšili, ale opět jsme něco neproměnili a ke konci nám už docházely síly. Máme úzký kádr a oproti Karviné určitě i méně natrénováno."