Derby je za dveřmi, kopřivničtí házenkáři přivítají Frýdek-Místek!

12.09.2019

První ostrý domácí zápas je tu! Připravme kopřivnickým házenkářům co nejbouřlivější atmosféru!

Atraktivní podívanou před zaplněnou halou slibuje sobotní duel na hale ZŠ Emila Zátopka, kde se v boji o první body v sezoně sejdou dva regionální rivalové. Házenkáři KH ISMM Kopřivnice přivítají v ostře sledovaném derby tým Pepino SKP Frýdek-Místek. Sobotní pikantní derby bude zdobit 2. kolo Strabag Rail Extraligy! 

V úvodním kole házenkářské Strabag Rail Extraligy vyšli oba soupeři bodově naprázdno. Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek prohráli na domácí půdě s házenkáři karvinského Baníku o šest branek, kopřivničtí házenkáři nestačili venku na lovosické Lovce, kterým podlehli čtyřbrankovým branek. Nyní spolu oba soupeři poměří síly ve 2. kole, ve kterém budou bojovat o první body v sezóně!

Vzájemné zápasy Kopřivnice a Frýdku-Místku bývají po fanouškovské stránce ozdobou kola. A bývají také poměrně vyrovnané. "Tento duel bude nevyzpytatelný, protože všechny naše zápasy jsou vždy kolem remízy, takže před námi stojí opravdu silný soupeř," vyjádřil se v uplynulém týdnu šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský.

"Do Kopřivnice pojedeme určitě s velkou pokorou. Víme o její kvalitě. Na druhou stranu, i když budou domácí papírovým favoritem, pojedeme se porvat o body. Základem úspěchu bude určitě obrana a pohlídat si rychlé brejky domácích. Alfa omega bude také nerozchytat brankáře Žingora, abychom zamezili rychlé hře domácích. Osobně to beru jako každý jiný zápas. Vždy se snažím udělat maximum pro vítězství, ať už hrajeme s kýmkoli," prohlásil před sobotním derby hráč Frýdku-Místku Filip Hardt.

Cíl Frýdku-Místku v letošní sezoně je opět velmi stručný a jasný - postup do play-off. Důraz klade zejména na obranou fázi a přechod do útoku. Spoléhat se bude zejména na střelce Vojtěcha Petrovského. Trenéra Jiřího Kekrta nahradil v létě zkušený ruský kouč Andrej Titkov, bývalý lodivod Brna nebo Zubří. Frýdku-Místku bude chybět spojka Martin Kocich a levé křídlo Jakub Bosák, do obrany přišel z Kopřivnice Filip Hardt, z německého Hildesheimu pak spojka David Lefan. K házené se pak po více než roční pauze způsobené vinou zranění vrací Lukáš Rajnoha!

"V prvním domácím utkání sezóny nás čeká psychicky těžké regionální derby s Frýdkem-Místkem. Tento duel bude nevyzpytatelný, protože všechny naše zápasy jsou vždy kolem remízy, takže před námi stojí opravdu silný soupeř. Věřím, že dorazí hodně našich i frýdeckých fanoušků, takže o bouřlivou atmosféru rozhodně nouze nebude. Chtěl bych srdečně pozvat všechny naše skvělé fanoušky na náš první domácí zápas. Čeká nás pěkné a zajímavé derby, které bude mít náboj a věřím, že utkání přetavíme ve vítězství."

"Chtěl bych pozvat všechny naše fantastické fanoušky na náš první domácí zápas sezóny. V sobotu nás čeká náročné derby s Frýdkem-Místkem a byli bychom moc rádi, kdyby jste nás přišli v co nejhojnějším počtu podpořit! Můžeme Vám slíbit, že každou minutu na palubovce odehrajeme s maximálním nasazením a na hřišti necháme vše, co v nás je, abychom první domácí zápas oslavili vítězstvím. Těšíme se na Vás!"