Derby bohaté na góly urval šampion z Karviné. Kopřivnice však vzdorovala

29.01.2023

Házenkáři Baníku Karviná vyhráli sobotní derby v Kopřivnici 35:32 a zůstávají na třetím místě tabulky. Kopřivnice se drží i přes porážku na šesté příčce.

Lepší vstup do utkání zaznamenali kopřivničtí házenkáři. V páté minutě navyšoval domácí Hanus na 3:1 pro Kopřivnici. Poté však hosté zabrali a srovnali stav zápasu. Následně začali získávat na hřišti převahu a během deseti minut to byla naopak Karviná, kdo získal náskok. V sedmnácté minutě navyšoval karvinský Plaček na 6:11 ve prospěch hostů. Poslední desetiminutovka první půle však patřila Kopřivnici, která dokázala téměř vyrovnat. Do šaten odcházely oba celky za stavu 15:16.
Rozhodovalo se až ve druhém poločase. Domácí Marek Bukovský dvěma góly v řadě srovnal na 18:18, poté však v přesilovce Karviná odskočila na rozdíl tří branek. Drobný náskok si udržovala až do samotného závěru. V 59. minutě pojistil výhru Baníku nádhernou nahazovačkou Ondřej Skalický. Nejlepším střelcem utkání se stal Dominik Solák, který začal přesně tak, jak skončil v posledním podzimním utkání. V něm nasázel Jičínu devět branek a devětkrát se radoval i proti Kopřivnici. Lídr Karviné na spojce proměnil i dvě sedmičky. Karviná se minimálně do středy přiblížila druhé Plzni na rozdíl jediného bodu. Šestá Kopřivnice zaváhala po čtyřech vítězstvích v řadě a bude odrážet útoky Frýdku-Místku, Nového Veselí nebo Zubří.

Pozápasové ohlasy:

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "My jsme věděli, že nás tady čeká těžký zápas, protože Kopřivnice se v posledních zápasech jednoznačně zlepšila. Za tvrdou obranou má Kopřivnice asi jedny z jedny z nejlepších obránců v této lize. Doležel, Kancel, Petřík, musím říct, že tato trojka dělá v té obraně hodně a my jsme se na to připravovali. I přes to nám druhý poločas nevycházel, proto jsme se rozhodli pro hru 7:6, což si myslím, že rozhodlo dnešní zápas."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Já gratuluji Karviné k vítězství. Já si myslím, že to bylo pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Bohužel méně domácím, protože jsme zůstali bez bodu. My jsme měli v každém poločase dvě takové hluché místa, kdy nám Karviná vždycky odskočila. Dotahovat s takovým soupeřem je pak strašně těžké, navíc, jak říkal Michal, nedostávali jsme v té hře 7:6 góly ze šestky, i když ty příležitosti tam byly, ale bohužel každá rána z dálky v této situaci končila gólem. Tam nám Karviná naposledy odskočila a dotáhla utkání do vítězného konce." 

Kopřivnice - Baník Karviná 32:35 (15:16)

Nejvíce branek: Střelec 7, Brito Benítez a Bukovský po 5 - Solák 9, Růža 7, Harabiš 6. Rozhodčí: Petr Kichner - Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/5. Vyloučení: 3:7. ČK: 34. Čadra (Kopřivnice).