Děkujeme Vile Machů za podporu!

10.10.2021

I v těžkých dobách, kdy následky opatření proti onemocnění Covid-19 těžce dopadly na provozovatele služeb v oboru gastro a ubytování, nás podpořili manželé Machů sponzorským darem!

Chceme se jim odvděčit minimálně tímto článkem, ve kterém Vám představíme v Kopřivnici již známou vilu, která se stala synonymem krásné a čisté architektury konce 19. století, spojující prvky secese a anglické venkovské architektury.Vilu si nechal postavit v letech 1888 až 1889 lékař Ignác Bönisch, který byl mezi obyvateli Kopřivnice velmi oblíben. Po 2. světové válce nastala temnější éra této krásné stavby, kdy sloužila jako hudební škola a od roku 1977 jako loutkové divadlo. Díky tomu, že vila měla využití, nebyla zbořena jako okolní stavby tehdejší staré Kopřivnice. Bohužel desítky let se vile nevěnovala pozornost a už v 90. letech minulého století zůstala v žalostném stavu v majetku města. V roce 2014 vilu koupili manželé Machů a rok poté začala rekonstrukce trvající 8 měsíců. Následné měsíce se pracovalo na interiérech vily. Ta byla otevřena veřejnosti na konci října 2016 a patří mezi architektonické skvosty města. A co že ve vile najdete? Nádhernou secesní kavárnu, kde se v duchu můžete přenést do prvorepublikové éry při šálku kávy a zákuscích, které se pečou přímo v zázemí vily. Dále si můžete vybrat originální limonády, mošty, smoothie nebo toasty. Milovníci kávy si mohou vychutnat výběrovou kávu z pražíren Doubleshot a Laura Coffee. No a nejen námořníci jsou vítáni za účelem ochutnávky rumů z celého světa!

Vila poskytuje zázemí pro kulturní akce typu přednášky, semináře či komorní koncerty, a to v rámci společenského sálu. Kapacita sálu je cca 60 míst a je možné ji navýšit. Catering po domluvě majitelé zajistí.Zejména pro muže, ale nejen pro ně, je určen klub či salonek v suterénu vily. Pokud se chce parta hlučněji pobavit při billiardu, šipkách či stolním fotbalu, salonek vám poskytne skryté zázemí, včetně obsluhy. Také ubytování ve vile má své kouzlo. Nabídka zahrnuje 27 lůžek v 7 pokojích, z toho jsou 2 apartmány. V letních měsících je příjemné dát si kávu či cokoliv jiného na zahrádce vily, které dominuje oboustranná kaplička. Ta je zasvěcena Božímu milosrdenství a Ježíši dobrému pastýři. Autorem obou dřevořezeb je slovenský řezbář Ondrej Šufliarsky.Prostě návštěva Vily Machů je sama o sobě příjemným zážitkem a jsme rádi, že ji tady v Kopřivnici máme.

Přejeme za KH manželům Machů hodně úspěchů a ve vile Machů stále plno!