Čtvrtfinálová série končí. Karviná postupuje do semifinále

04.04.2022

Kopřivničtí házenkáři podlehli v televizním souboji Karviné a ve čtvrtfinále play-off končí.

Po neúspěšném sobotním zápase si trenér Karviné Michal Brůna přál, aby se střelba rozložila mezi více spojek. Hlavní střeleckou hvězdou byl ale v Kopřivnici znovu Vojtěch Patzel, jeho deset gólů tentokráte pomohlo Baníku k vítězství a postupu do semifinále Chance PLAY-OFF Extraligy mužů. Utkání vysílala v přímém přenosu stanice ČT Sport.

Diváci v hale čekali na první gól celé čtyři minuty, až poté otevřel účet Zdeněk Čadra. Ve vedení vydrželi domácí házenkáři až do dvanácté minuty, než Jan Sobol vyrovnal na 5:5. Hned vzápětí se role obrátily, Jan Užek a Patrik Fulnek zajistili dvoubrankové vedení hostům a stahovat tak musela právě Kopřivnice. Domácí tým se opakovaně přiblížil na rozdíl jedné branky, víc jim ale nedovoloval především Vojtěch Patzel. Nejlepší střelec Karviné se znovu rozehrál do skvělého představení a po jeho gólech vedla Karviná šest minut před koncem první půle o tři góly. Náskok hostů před přestávkou ještě o jeden gól narostl, pár vteřin před koncem přesně mířil Jan Užek.

Kopřivnice měla před sebou poslední čtvrtfinálový poločas na domácí půdě a určitě z něho chtěla vytěžit maximum. Proti ní ale stál silný soupeř, který hned ze začátku navyšoval své vedení, po dalším gólu Patzela upravil Jan Užek na 23:16 ve prospěch Baníku. Na lehké zdramatizování došlo po následném oddychovém čase, zatímco Karviná posbírala v rozmezí dvou minut dvě vyloučení a navíc neproměnila sedmimetrová hod, třikrát za sebou se prosadil domácí David Zima a necelou čtvrthodinu před koncem utkání už to bylo "jen" o čtyři (19:23). Zkušený tým vedený Michalem Brůnou si však závěr zápasu pohlídal, o vítězi rozhodly góly Skalického, Fulneka a Patzela v posledních minutách zápasu.

"Na rozdíl od předchozího utkání jsme se nedokázali tak dobře prosadit v útoku a ani ta defenzivní činnost nám nefungovala jako včera. Bohužel možná i pod nějakou tíhou únavy si Karviná v prvním poločase vytvořila náskok, který se nám už potom nepodařilo stáhnout," shrnul stručně důvody prohry ze svého pohledu domácí trenér Aleš Chrastina.