Chceme do play-off z nejlepší možné pozice

20.01.2020

Přinášíme Vám rozhovor s trenérem Lubomírem Veřmiřovským před začátkem jarní části házenkářské Strabag Rail Extraligy!

V extralize probíhá zimní přestávka, jak vypadal program týmu v uplynulém období a jaké zápasy vás v rámci přípravy čekají?

Po vítězném utkání s Jičínem dostali kluci do konce kalendářního roku volno a na tréninku jsme se sešli pouze dvakrát. Poté následovala čtrnáct dní kondiční příprava a nyní začínáme s balónem. Hlavním cílem přípravy je, abychom zlepšili obranu, protože ta nám dělala na podzim problém. Prozatím jsem odehráli přípravné utkání na Slovensku v Považské Bystrici, kde jsme protočili celý kádr. Hráli jsme půl na půl a utkání jsme zakončili remízou. Minulou středu jsme doma porazili o čtyři branky výběr juniorské reprezentace České republiky. Tento týden v úterý nás doma čeká přátelské utkání s Frýdkem-Místkem a o víkendu pak zajíždíme do slovenské Šaly, kde se uskuteční kvalitně obsazený mezinárodní turnaj Gera Cup, kterého se kromě domácí výběru zúčastní také HC Dukla Praha a maďarský celek Mezőkövesdi KC.


Prozatímní kopřivnická bilance v aktuálním ročníku je 15 utkání a 17 bodů. Jak byste zhodnotil výkony družstva v podzimní části sezóny?

Když jsme si na začátku sezóny před silným podzimním losem dělali kalkulaci, tak můžu říct, že 17 bodů bych bral okamžitě. Mě akorát mrzí nevydařené domácí utkání s Novým Veselím, které bylo k poražení, ale my jsme bohužel nedali několik vyložených šancí. Jinak jsem moc rád, že se nám podařilo zvládnout těžké zápasy venku. Vyhráli jsme v Hranicích, Frýdku-Místku, Jičíně a také v Brně, což pro nás byly důležité body pro play-off. Vypadá to tak, že letos do play-off opět pronikneme, takže spokojenost s tím, že už jsme měli před zimní přestávkou prakticky zaručené play-off.


Jak jste sám zmínil, tak na podzim to trochu drhlo v obraně. Může vám zimní přestávka pomoct k tomu, abyste se ještě odrazili k lepším výkonům a výsledkům?

Určitě nás to může zase posunout. Pracujeme a budeme pracovat dále na obraně, protože kluci byli hodně situováni na útočnou fázi, kdy prakticky měli jen v hlavách útočit a útočit s tím, že obranu musíme nějak přežít. Tohle se budeme snažit v hlavách přetočit, i když to určitě nebude trvat týden, protože je to delší proces, ale budeme se snažit. Na druhou stranu jsme chtěli hrát atraktivní a zajímavou házenou pro diváky s hodně brankami, aby to nebyl takový úporný boj s výsledky 22:22. Každopádně teď budeme maximálně makat na tom, abychom se přiblížili počtu 25 obdržených branek za zápas.


Před sezónou jste přivedli do týmu pět nových hráčů. Kádr doplnili Honza Polcar, Dominik Tkadleček, Edwin Brito Benítez, Víctor Andrés Donoso Andalaft a Jarda Škarpich. Jak se nové posily zapracovaly?

Honza Polcar přišel do Kopřivnice s tím, že na něm bude dlouhodobá práce. Nicméně je to hráč, který má velký střelecký i pohybový potencionál. Myslím si, že se už nějakým způsobem adaptoval, když bude možnost, tak příležitost na hřišti určitě dostávat bude. Dominik Tkadleček odehrál velice dobře první čtvrtku sezóny. Poté si zranil koleno a už nebyl čas, aby se do všeho zpátky dostal. Teď už je ale zpět v kondici a já doufám, že bude předvádět stejné výkony jako na začátku sezóny. U Edwina nějakou dobu trvalo, než se dokázal adaptovat, protože přijel už v rozjeté sezóně. Znám to sám ze svého působení ze zahraničí, kdy všem novým hráčům nějakou dobu trvá, než se dokážou adaptovat a zžijí se s týmem. Edwin měl začátek sezóny takový rozkoukávací, ale potom dokázal, že je dobrý pivot, takže za mě spokojenost. U Víctora to bylo přesně naopak. Vstup do sezóny měl perfektní, ale v posledních zápasech byl trochu z formy. Je potřeba, aby se vrátil z reprezentace v co nejlepší kondici a udržel si formu. Víctor je profík, věřím tomu, že ke všemu přistoupí zodpovědně a bude platným hráčem pro play-off. Jardu jsme chtěli v kabině pro jeho obrovskou bojovnost a velké srdce. Věděli jsme, že dlouho nehrál a domluvili jsme se, že půjdeme pomalu krok za krokem, aby se do všeho dostal, především v obranné činnosti. Zabrzdily ho trošičku další dvě zranění, které bohužel měl, ale myslím si, že je obrovským přínosem pro kluky v kabině a pro nás všechny.


Do zbývající části sezóny budete vstupovat s totožným kadrem jako na podzim?

Chystáme doplnit kádr, ale ještě nemáme věci dotažené, takže prozatím nebudeme nic prozrazovat.


Jaký máte cíl pro jarní část mistrovské soutěže?

Cílem je, abychom šli z nejlepší možné pozice do play-off. Minimálně chceme zvládnout domácí zápas s Hranicemi a Brnem a chtěli bychom překvapit v utkání s pražskou Duklou. Venku chceme vyhrát v Maloměřicích a ve Veselí se pokusíme ze všech sil porvat o body, které by nás mohly posunout v tabulce o jeden stupínek výš a my bychom tak mohli jít ještě z lepší pozice do play-off.


Jaký je Váš osobní trenérsky sen v letošní sezoně?

Cíle jsme měli nastavené na čtyři roky a daří se nám je plnit. Velká škoda je, že nám letos o jednu branku utekl postup do semifinále Českého poháru, protože jsme se mohli dostat i do evropských pohárů. Sice by se v naší hale asi nemohly hrát, ale bylo to kousek. Každopádně můj sen je, abychom to letos dotáhli co nejdál a jednou získali medaili, ale vím, jak je to složité.


Chcete něco vzkázat fanouškům?

Chtěl bych od srdce poděkovat všem našim skvělým fanouškům, kteří nás mohutně podporují na domácím i venkovních hřištích. Jsme za to moc rádi. Je to pro nás obrovská podpora a za to strašně moc děkujeme.