Česká házenkářská pohádka - naši kluci budou ve Slovinsku bojovat o zlaté medaile!

07.07.2018

Naši borci pod hlavičkou RHC Karviná hlásí z evropského mládežnického turnaje obrovský úspěch! Už nyní mají jistotu, že domů bez medaile neodjedou! Dosavadní výkony družstva hodnotí trenér Jaromír Petřek. 

Ve čtvrtfinále evropského mládežnického turnaje nejprve po famózním výkonu přehráli srbský celek Radnicki Obrenovac 22:14 a v infarktovém semifinále pak po sedmimetrových hodech vyřadili domácí Slovince 10:10 (po sedmimetrových hodech 14:11)! Výběr RHC Karviná, který na evropském turnaji neprohrál žádný zápas, se tak již zítra porve o nablýskaný titul s Francií!!! V dnešních zápasech si mohli hráči opět otestovat jiný styl hry, se kterým si dokázali poradit. Utkali se se soupeři, kteří praktikují jugoslávský styl házené, agresivní, důrazný a dynamický. I dnešní den tak měl pro hráče neocenitelnou zkušenost pro jejich další házenkářský růst.

Jaromír Petřek, RHC Karviná: "Jsme strašně šťastní, že jsme se dostali až do velkého finále. Z naší strany panuje určitě velká spokojenost s postupem a s celkovými výkony družstva na turnaji. Musím kluky pochválit za dnešní výkon, kterým se prezentovali ve čtvrtfinále proti Srbsku a v semifinále proti Slovinsku, kde jsme hráli prakticky proti všem. O postupu do finále rozhodly sedmimetrové hody. Kluci dokázali zachovat chladnou hlavu a proměnili všechny sedmičky. Bylo na nich vidět, že hodně chtějí do finále dojít, za což si zaslouží obrovskou pochvalu. Kluci podali vynikající výkon a splnili přesně to, co se od nich očekávalo. Jsme všichni moc rádi, že se nám podařilo postoupit. Je to perfektní kolektivní výkon. Zítra nás čeká náročné finále s Francií. Bude proti nám stát strašně těžký soupeř, který má vyrovnanou šestku a sportovně musím říct, že předvádí nádhernou moderní házenou."