Branková přestřelka pro Lovosice

04.10.2021

Když nastoupí do zápasu Lovosice, dá se očekávat střelecky velmi bohaté utkání. Zápas v Kopřivnici nebyl výjimkou, diváci se dočkali více jak sedmdesáti gólů.

Bohužel pro domácí ochozy, v domácí bráně skončilo střel o něco více, dva body si tak doslova vystříleli hostující Lovci, kteří po prohře s Plzní rychle vrátili do vítězné nálady. Kopřivnice na druhou stranu o vítěznou sérii přišla.

Kopřivnice sice vedla 2:0, dál už ale stříleli góly především hosté. Daniel Zourek snižoval na 1:2 a v osmé minutě ten samý hráč zvyšoval vedení svého týmu už na 6:3! Domácí hráči ale neskládali zbraně a v sedmnácté minutě dokonce vyrovnal Zdeněk Čarda. Lovosice znovu odskočily na tříbrankové vedení díky Josefu Jonášovi, v pětadvacáté minutě Serhii Petrychenko zvyšoval na 15:10. Jaroslav Trkovský první poločas ukončil gólem na 17:13 ve prospěch hostujících Lovců. Druhý poločas byl ještě větší přestřelkou, než úvodní dějství. Kopřivnice snižovala na rozdíl dvou branek, hostující hráči ale o vedení až do závěrečného hvizdu nepřišli. Velkou podívanou nabídl Jiří Motl, který především ve druhém poločase sázel jeden gól za druhým a nakonec se zastavil na třinácti vstřelených gólech! Celé utkání gólově zakončil jeho soupeř v dresu Kopřivnice, Jan Hanus.

"Za nás samozřejmě spokojenost. V prvním poločase jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Získali jsme náskok o čtyři góly a do druhého poločasu jsme šli se stejnou taktikou. Kaňkou na výkonu byl výkon brankáře a obrany ve druhém poločase, protože když dostanete 22 gólů za jeden poločas, tak to je zkrátka hodně, ale musím vyzdvihnout náš tah do rychlého útoku. Z toho pramení jednoduché góly a my jich dali 38. S útočnou fází a celkovým výsledkem panuje spokojenost," hodnotil utkání hostující trenér, Roman Jelínek.

"My jsme odehráli třetí zápas během týdne a věděli jsme, že to bude velice náročné, protože Lovosice hrají rychlou a dynamickou házenou, kdy nenechají soupeře odpočinout, což se projevilo i na skóre. Nejsem spokojený s obranou. Byť jsme věděli, že to bude hodně těžké, protože Lovosice mají velice dobře zmáknutou hru 7:6. Navíc mají rozdílového hráče Trkovského, kterého když neobsadíte, tak vám dá branku nebo udělá dvě minuty. Ve druhém poločase jsme se dokázali přiblížit, ale jsem hodně nespokojený s naší hrou v přesilovkách, které jsme prohráli. Myslím si, že to byl důvod, proč jsme nakonec utkání nedotáhli alespoň na remízu," nastínil svůj pohled na zápas Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice.