Blízko senzaci. Kopřivnice v Lovosicích bojovala

14.02.2023

Dobrý výkon předvedla v uplynulém kole Kopřivnice, která dlouho trápila favorizované Lovosice.

Lovci prohráli úvodní poločas,  ve druhé půli Severočeši sice zlepšili hru, ale do více než jednobrankového náskoku se utrhli až v 52. minutě.  I díky sedmi brankám Kupy a pěti trefám Bogdaniče ale nakonec zvládli potvrdit roli favorita a potěšili více než šest stovek diváků výhrou. Lovosičtí Lovci tak zvýšili svůj náskok před Baníkem Karviná na tři body. Kopřivnice potřetí za sebou těsně prohrála, ale stále ztrácí pouze bod na postupovou osmičku.   

Pozápasové ohlasy:


Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: "Nám absolutně nevyšel první poločas. Před zápasem jsme upozorňovali na to, že bude potřeba do utkání vstoupit koncentrovaně, ale to se nám bohužel nepovedlo. V obraně nám chyběla důslednost a hráči neplnili pokyny. Nekvalitní defenziva z první půle nám snížila sebevědomí a k tomu se přidaly neproměněné šance. To vše vyústilo v to, že jsme si nevěřili. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že nám bude trvat delší dobu, než se nám podaří utkání zvrátit. Zlepšili jsme obranu, dostali jsme jen dvanáct branek. Určitě je pro nás tento duel varováním do dalších střetnutí."

Artur Adamík, brankář HK FCC Město Lovosice: "Bojovnost, aktivita a neproměňování šancí. To jsou tři aspekty, které nám v první půli chyběly, od toho se pak odvíjel celý zápas. Nakonec jsme vyhráli se štěstím, které nám chybělo třeba v Karviné, tak tentokrát se nám to vrátilo."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Sahali jsme minimálně po bodu. Proč jej nemáme, je na větší analýzu než teď na pozápasový komentář. Určitě to nebylo jen našimi neproměněnými šancemi, aspektů bylo více."

Zdeněk Čadra, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "První poločas byl z naší strany dobrý. V tom druhém bylo vidět, že jsme trošku doplatili na užší kádr, ve 40. minutě jakoby nám došel dech. Přestali jsme hrát kombinačně a začali hrát individuálně, což nám bralo další síly."

HK FCC MĚSTO LOVOSICE - KH ISMM KOPŘIVNICE 32:29 (16:17)

Nejvíce branek: Kupa 7, Jenko Bogdanić 5, Chotěborský 4 - Čadra 7, Doležel 7, Střelec 3.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1.
Vyloučení: 3:4.
Diváci: 631.