Bitva o play-off pokračuje. Kopřivnice zbrojí na Brno!

16.02.2023

Boje o play-off gradují na maximum. Kopřivnici v sobotu v tradičním čase od 18:00 hod čeká bitva s rozjetým Brnem!

Extraliga je po zimní přestávce opět v plném proudu. Kopřivničtí házenkáři mají v novém roce za sebou jedno domácí a dvě venkovní střetnutí. Štěstěna ale při nich příliš nestála. Po skvělé sérii, která v závěru loňského roku čítala čtyři vítězství v řadě, přišla série tří porážek a Kopřivnice nutně potřebuje bodovat, nutnou však podotknout, že herně kopřivničtí borci nepropadli. Nejprve pořádně zatopili pod kotlem karvinskému Baníku - úřadujícímu mistru nejvyšší soutěže, poté trápili Jičín na jeho vlastní půdě a naposledy pořádně potrápili také favorizované Lovosice, které v letošní sezóně neskrývají ambice na zisk jedné z extraligových medailí. 

Další extraligové utkání čeká Kopřivnici již tuto sobotu 18. února a půjde hned o veledůležitý duel. Představí se totiž na domácí palubovce v ostře sledované bitvě s Brnem, na které ztrácí z deváté příčky jediný bod. Nebude to však žádná procházka růžovou zahradou. Brno rovněž svádí tuhé boje o účast v bojích elitní osmičky. 

Jak vypadá aktuální forma Brna?


Pozor! Kénik neprohrál posledních pět klání, v posledním souboji mělo navíc Brno unikátní možnost porazit úřadujícího házenkářského mistra. Stačilo v závěru utkání proměnit sedmimetrový hod a Karviná by už jen těžko reagovala. Sice se nezadařilo, i tak musí být KP Brno po vydřené remíze 28:28 spokojené. Bod z utkání proti velkému favoritovi znamená pro KP jediné, jak již bylo výše zmíněno, tak KP od 10. prosince neprohrálo a posunulo se na sedmou příčku, která by mu zajišťovala play-off. 

Co letošní vzájemná bilance?


Co se letošního vzájemného měření sil týká, tak na brněnský celek nemáme úplně ideální vzpomínky. Kénik dokázal zvítězit v obou podzimních vzájemných zápasech. Nejdříve v rámci Chance Extraligy 22. října v Brně 31:28 a o dva týdny později také Kopřivnici v rámci čtvrtfinále Českého poháru, což znamená jediné, Brnu máme rozhodně co vracet! A kdy jindy než nyní!


Hlavní hvězdou týmu a nejlepším střelcem extraligy je Martin Kocich, který v letošní sezóně nastřílel již 167 branek a neohroženě vévodí střelecké tabulce. V Brně je také elitním střelcem z prostoru sedmimetrových hodů. Trenérem týmu je Pavel Hladík, který působí v Brně třetí sezónu.

Čeká nás extrémně důležitý duel v bitvě o play-off a věříme, že si sobotní zápas s Brnem rozhodně nenecháte ujít! Přijďte nás v co nejhojnějším počtu podpořit a pomoci nám v tomto těžkém střetnutí k nesmírně cennému vítězství!

JSME JEDEN TÝM!

Komentáře před zápasem:


Bohumil Pšenica, brankář KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu nás čeká jeden z klíčových zápasu sezóny v boji o play-off. Tabulka hovoří jasně, takže nic jiného než dva body z domácího utkání nebereme a uděláme pro vítězství maximum. Věřím, že si najde cestu do haly co nejvíce fanoušku a společně si dojdeme pro důležité body."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Sobotní úkol zní zcela jasně, jestli chceme pomýšlet na play-off, tak nám nezbývá nic jiného, než získat body."

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: "Základní část Chance Extraligy jde do finiše a hraje se nejen o postup do play-off, ale i celkové umístění. Víme, že je Kopřivnice doma silná, a že ji přijde podpořit plná hala. Náš cíl je ale jednoznačný, jedeme do Kopřivnice pro další vítězství."

Radek Flajsar, levé křídlo SKKP Handball Brno: "V sobotu nás čeká velmi těžký a důležitý souboj na půdě Kopřivnice. Kopřivnice je jen o jeden bod za námi, takže potřebujeme vyhrát, abychom se oddělili a přiblížili se tak postupu do play-off. V Kopřivnici se nikdy nehraje úplně nejlíp, my jí, ale nedáme nic zadarmo, porveme se o každý balon a pokusíme se potvrdit aktuální formu. My za sebou máme velmi dobrý vstup do jarní části soutěže a budeme v tom chtít pokračovat. Uděláme vše proto, abychom v Kopřivnici zvítězili a odvezli si do Brna dva velmi cenné body."