59. ROČNÍK

O pohár skupiny ISMM 


59. ročník mezinárodního turnaje proběhl za podpory našeho generálního partnera klubu ISMM group, který se stal také partnerem letošního turnaje. Za to patří velké díky Miloši Cváčkovi. 

Také Moravskoslezský kraj patří mezi hlavní partnery extraligového týmu KH ISMM Kopřivnice. V roce 2020 se podílel na podpoře jednoho z nejstarších házenkářských turnajů v ČR, letos hraného pod názvem "O pohár ISMM Group". Turnaj se uskutečnil 14. - 15.8.2020 v hale při ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici. Účastnili se jej týmy HKM Šaĺa (Slovensko), SG Handball West Wien (Rakousko), TJ Cement Hranice a domácí tým. Turnaj slouží jako herní prověrka před startem Extraligy házené.

Turnaj vyhrál tým TJ Cement Hranice. Akce byla spojena s doprovodným programem, např. zápasy starých gard, ocenění legend kopřivnické házené (uvedení do síně slávy a jmenování "Srdcaře" klubu) nebo vystoupením hudební kapely Menuet.

Moravskoslezský kraj nám svou dotací z programu "Podpora významných sportovních akcí v MSK a sportovní reprezentace MSK na mezinárodní úrovni v roce 2020" velmi pomáhá a také díky němu můžeme udržovat vysokou úroveň turnaje po stránce herní (kvalita týmů) i pořadatelské.

Děkujeme MSK za podporu


Konečné umístění turnaje - muži

1. TJ CEMENT HRANICE

2. KH ISM KOPŘIVNICE

3. SG HANDBALL WEST WIEN

4. HKM ŠAĽA

Konečné umístění turnaje - veteráni

1. KWS GRODKOW (POLSKO)

2. TJ SOKOL TRNÁVKA

3. KH KOPŘIVNICE


Srdcaři klubu

Miroslav Bajgar

Miroslav Kučerka

Zdeněk Marek

Legendy uvedené do síně slávy


František Brůna (immemoriam)

Házenkářský mistr světa z roku 1967 a držitel stříbrné medaile z OH 1972. Ocenění převzal dlouholetý kamarád Jaroslav Hudeček.

Karol Farkaš 

Další legendou, která byla na 59. ročníku mezinárodního turnaje O pohár ISMM Groupuvedena do kopřivnické síně slávy, se stal Karol Farkaš...!

Karol Farkaš byl v roce 1959 jedním ze zakládajících členů našeho klubu. Do historie klubu se tak prakticky zapsal od jeho samotného založení, patřil k střeleckým oporám mužstva a později působil v klubu neuvěřitelných 24 let jako trenér!