Starší dorostenci kralovali na domácím turnaji, mladší dorost skončil čtvrtý

04.09.2017

Kopřivnice o víkendu hostila dva kvalitní dorostenecké turnaje. Výkony na turnaji hodnotí trenér staršího a mladšího dorostu Jiří Kaluža.

O uplynulém víkendu se v Kopřivnici za účasti čtyř celků uskutečnil již 26. ročník házenkářského turnaje staršího dorostu pod názvem Gala Cup. Kromě domácího družstva do haly při ZŠ Emila Zátopka zavítaly celky STAVMAT Strojár Malacky/HC Tatran Stupava, OKS Krakowiak Kraków a Házená Velká Bystřice. Vítězem turnaje se stali kopřivničtí dorostenci, kteří nakonec bez ztráty jediného bodu kralovali turnaji před Velkou Bystřicí. Třetí příčku obsadilo slovenské družstvo STAVMAT Strojár Malacky/HC Tatran Stupava a poslední skončil polský tým OKS Krakowiak Kraków, který prohrál všechna utkání. Králem střelců na turnaji se stal Adam Očkovič z domácího mužstva, nejlepším hráčem turnaje se stal Dominik Kolovratník z SK Velká Bystřice.

Výsledky: KH Kopřivnice - Házená Velká Bystřice 20:18, - STAVMAT Strojár Malacky/HC Tatran Stupava 21:15, - OKS Krakowiak Kraków - 24:20.

Konečné pořadí:

1. KH Kopřivnice

2. Velká Bystřice

3. STAVMAT Strojár Malacky/HC Tatran Stupava

4. OKS Krakowiak Kraków

Zde si můžete přečíst zhodnocení turnaje.

Jiří Kaluža, trenér staršího dorostu: "Po týdenním soustředění ve Velkých Karlovicích, na kterém jsme nabírali fyzickou sílu nás hned druhý den po návratu čekal Mezinárodní Turnaj GALA CUP s velmi kvalitním obsazením. I přes únavu ze soustředění podali kluci vynikající výkon a po všech vyhraných utkáních obsadili první místo. Z týmu bych vyzdvihnul výkon Adama Očkoviče, který se stal nejlepším střelcem turnaje a velice mě potěšil výkon Michala Klementa v bráně. Samozřejmě i ostatní hráči zaslouží velkou pochvalu. K prvnímu ligovému zápasu vyjíždíme 9.9. do Nového Veselí."

O pohár starosty města (mladší dorost)

První zářijový víkend byla palubovka sportovní haly házené v Kopřivnici svědkem bojů 23. ročníku turnaje mladších dorostenců O pohár starosty města. Domácí házenkáři se zde úspěšně utkali s Brnem, jenže celkům HK Zlín, Házená Velká Bystřice a HCB Karviná naopak podlehli. Díky tomu obsadili v turnaji čtvrtou příčku za vítězným Zlínem, druhou Bystřicí a třetí Karvinou. Poslední Brno nezískalo na turnaji ani bod.

Výsledky: KH Kopřivnice - HK Zlín 14:21, - Házená Velká Bystřice - 17:22, - HCB Karviná 12:22, - SK KP Brno 21:14.

1. HK Zlín

2. Házená Velká Bystřice

3. HCB Karviná

4. KH Kopřivnice

5. SK KP Brno

Zde si můžete opět přečíst zhodnocení turnaje.

Jiří Kaluža, trenér mladšího dorostu: "Mladší dorostence, kteří také absolovali týdenní soustředění společně se starším dorostem ve Velkých Karlovicích čekal v neděli 3.9. turnaj O pohár starosty města Kopřivnice. V týmu se představilo 6 hráčů ze starších žáků, kteří budou vypomáhat mladšímu dorostu k zisku co nejlepšího umístění v 1. lize. Na hráčích byla vidět nervozita, ale i tak se své role zhostili statečně. Je potřeba ještě zapracovat na sehranosti hráčů a doladění herních věcí. Z družstva bych rád vyzdvihnul výkon Tomáše Alaxy, který jako nejstarší hráč je tahounem týmu a získává zkušenosti ve starším dorostu. K prvnímu ligovému zápasu zajíždíme 9.9. do Nového Veselí."

Autor článku: Martin Petřek