Doposud neporažení házenkáři Plzně padli na štítu Kopřivnice!

25.09.2017

Kopřivnice, která zůstala v nejvyšší soutěži jen díky administrativním změnám a rozšíření soutěže z deseti na dvanáct celků, se ukazuje ve velmi dobrém světle.

Družstvo se přes léto zkonsolidovalo a hned od úvodu sezóny se prezentuje velmi kvalitními výkony. Nový muž dirigující hru kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský přenáší na družstvo nový herní systém, který podle dosažených výsledků nese své ovoce. Kopřivnice dokázala v uplynulých třech náročných extraligových kolech hned dvakrát naplno bodovat v soubojích s těžkými soupeři.

V prvním kole kopřivničtí házenkáři parádně zvládli úvodní partii na Vysočině a v Novém Veselí (které mimochodem v neděli porazilo HCB Karviná na její palubovce o 7 branek), mohli po výhře 25:23 slavit vítězný vstup do sezóny. O týden později pak přišlo první domácí utkání s bronozvým týmem loňské sezóny - Zubřím. V této strhující bitvě s emotivním závěrem, které přihlíželo šest stovek diváků, nakonec Kopřivnice po velmi dobrém výkonu prohrála až brankou po čase ze sedmičky! Nyní na palubovku kopřivnických házenkářů přicestoval tým Talent Robstav-M.A.T. Plzeň, kterému žádná kořist v extralize neutekla! V loňské a předloňské sezóně se házenkáři z Plzně radovali z vítězství v Kopřivnici hned dvakrát. Nyní se však karta obrátila!
Extraligoví házenkáři Kopřivnice si totiž v sobotním utkání 3. kola nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže připsali nesmírně cenný skalp, když na domácí půdě před výtečnou domácí kulisou výborně zvládli náročný zápas a prorazili účastníka poháru EHF a několikanásobného mistra z Plzně dvoubrankovým rozdílem 28:26

Svěřenci trenéra Michala Tonara tahali za kratší konec hned od začátku utkání. Do 25. minuty vicemistr ztrácel na soupeře jeden dva góly, poté Kopřivnice odskočila na tříbrankový rozdíl 14:11. Skóre o tři góly vydrželo do konce první půle - 17:14. Ve 39. minutě se plzeňskému Janu Stehlíkovi podařilo vyrovnat na 19:19, jenže Talentu se nepovedlo dostat se do vedení a ve 43. a pak ještě v 50. minutě znovu doháněl ztrátu na 22:22 resp. 23:23. Deset minut před koncem postihla Plzeň pětiminutovka bez vstřelené branky, čehož domácí využili a dostali se do trháku 25:23. Dvě minuty před závěrem střetnutí se Talent dostal na dostřel jedné branky, ale Kopřivnice dvěma rychlými góly zvýšila na 28:25. Těsně před koncem zápasu Jan Chmelík snížil na konečných 28:26 pro Kopřivnici.

Pozápasové ohlasy trenérů

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice:"Myslím si, že dnešní zápas byl opět velice atraktivní. Všem fanouškům jsme slíbili, že na hřišti budeme bojovat do posledního balónu, a to jsme také opět dodrželi. Dnešní zápas byl hodně podobný tomu minulému, kdy jsme hráli se Zubřím. Rozdíl byl v tom, že tentokrát se štěstí přiklonilo na naší stranu. Plzeň byla velmi těžkým soupeřem a dokázala reagovat na veškeré naše změny v průběhu utkání. Před jejím výkonem musím smeknout a uznat, že se nám proti ní těžce hrálo. Chtěl bych kluky moc pochválit za bojovnost a krásný zápas. Také bych chtěl vyzdvihnout brankáře Frantu Kubu, který dokázal v důležitých momentech zavřít bránu a v neposlední řadě naše fanoušky, kteří nás neúnavně povzbuzovali."

Michal Tonar, trenér Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: "V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Nám bohužel dnes nefungovala obrana podle našich představ a byl to nepovedený zápas se vším všudy. Udělali jsme šestnáct technických chyb, to je tak na dva zápasy. Osmadvacet inkasovaných branek je taky dost, ale hlavní problém vidím pořád v útoku. Největší problém jsme měli hlavně s proměňováním vyložených šancí. I z tohoto důvodu jsme prohráli zápas konečným dvoubrankovým rozdílem."

Nejvíce branek: Bukovský 6, Hanus 6, Hardt 3, Mynář 3/2, Gřes 3 - Ivancev 6/1, Tonar M. 6, Poloz 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2. Vyloučení: 4 - 6 (ČK Tonar J.). Diváci: 420.--