Kopřivničtí házenkáři vybojovali s Frýdkem-Místkem cenný bod!

21.11.2017

Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského se v průběhu jednoho týdne hned dvakrát utkali s regionálním rivalem z Frýdku-Místku. Regionální derby mezi Kopřivnicí a Frýdkem-Místkem nakonec skončilo remízou.

Na rozdíl od osmifinálového utkání Českého poháru nastoupili frýdečtí Orli v mnohem silnější sestavě. Zdravotně už na tom byli o poznání lépe Vojtěch Petrovský, Jiří Bednárek i Michal Vacula. Na tribuně tak kvůli zranění musel zůstat jen Martin Kocich. Kopřivničtí házenkáři však i přes návrat opor týmu dokázali zvládnout výtečně závěr utkání a po trefách Bukovského a Hanuse se mohli radovat ze zisku cenného bodu.

"Každý bod z venku je dobrý. Průběh utkání naznačoval, že jsme mohli získat oba body, ale nakonec musíme být rádi za bod. Těší mě to, že kluci po celý zápas bojovali a nechali tam duši a srdce," přiznal trenér kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský.

Nedělní derby bylo plné zvratů.  Bylo to jako na houpačce: 7:4, 9:12, o poločase 14:14. A ve druhé půli se pokračovalo podobně, i když častěji měli navrch kopřivničtí házenkáři. Na rozdíl od pohárového duelu však s nimi Frýdek-Místek dokázal držet krok a v posledních minutách si dokonce vytvořil dvoubrankové vedení, když frýdecko-místecký kanonýr Vojtěch Petrovský zvyšoval svým desátým zásahem v utkání necelé tři minuty před koncem na 26:24. Závěr střetnutí však lépe zvládl Veřmiřovského výběr, protože brankář Kuba už neinkasoval, a po trefách Bukovského a Hanuse nakonec duel skončil remízou 26:26. Obě mužstva si tak do extraligové tabulky připsala po jednom bodu. Kopřivničtí házenkáři si tak upevnili 5. příčku v tabulce.

Kopřivnici nyní v sobotu od 18 hodin čeká důležité domácí derby proti Hranicím, které se již tři kola v řadě nesou na vítězné vlně a mají tak o pouhé dva body méně než kopřivničtí házenkáři.

"Budeme se teď celý týden soustředit na strašně těžké derby s Hranicemi. Čeká nás nesmírně kvalitní a velmi agresivní obrana, za kterou je navíc vynikající Pepa Kučerka. Fanouškům můžeme slíbit, že na palubovce znovu necháme úplně všechno a pokusíme se urvat dva body. Mohli jsme mít ještě o pár bodů více, ale jdeme postupně za svým cílem a každý bod, který urveme, je fajn. Ještě bych rád poděkoval našim fanouškům, kteří nás přijeli do Frýdku podpořit, a kteří byli výborní," chválil kopřivnický kouč příznivce svého celku.

Nejvíce branek: Petrovský 10/4, Kichner 4, Geist 4 - Gřes 5, Hanus 4, Střelec 3, Petřík 3/1, Hardt 3, Fulnek 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 551.