Kopřivničtí házenkáři uloupili na palubovce Zubří cenný bod!

17.12.2017

Extraligoví házenkáři Kopřivnice vybojovali v infarktovém derby se Zubřím cenný bod! Zubří vůbec poprvé v letošní sezoně na domácím hřišti naplno nebodovalo a zapsalo tak svou první domácí ztrátu!

Kopřivnice a Zubří sehrály podobně vyrovnaný zápas jako v září, kdy hostující zuberský celek dokonce rozhodl o těsném vítězství 30:29 až po uplynutí hrací doby brankou ze sedmimetrového hodu.

Přestože v prvním poločase tahali za delší konec domácí a ztrátu museli dotahovat Kopřivničtí, v poslední čtvrtině zápasu se karta obrátila. Ve 48. minutě se kopřivnickým házenkářům podařilo skóre otočit a utkání spělo k dramatickému závěru. Kopřivnice šla v 59. minutě do vedení, domácí Klíma vyrovnal, ale Zubří pak už nedokázalo skórovat ani v krátké přesilovce a doma poprvé v sezoně ztratilo bod.

"Jestli si myslíte, že jsem nějak rozladěn nebo rozhořčen, tak to nejsem. Předvedli jsme to, na co momentálně máme. Bohužel jsme selhali v koncovce, ale to se někdy stává. Mužstvu nemám co vyčíst," konstatoval po zápase zuberský kouč Andrej Titkov, jehož mužstvo přezimuje v popředí extraligové tabulky.

"Remíza nakonec derby asi slušela, i když si myslím, že v koncovce jsme byli k vítězství blíž. Bohužel jsme nezvládli poslední útok, což už nás stálo letos minimálně čtyři remízy. Ale i tak jsme spokojení, protože kdoví kolik mančaftů tady proti Zubří sáhne po bodu," radoval se šéf  kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský.

Pro zuberský tým to bylo poslední utkání odehrané v rožnovském azylu.

Nejvyšší domácí soutěž bude pokračovat až v únoru. Příští týden jsou ještě na programu odvety čtvrtfinále Českého poháru, leden je vyhrazený reprezentační přestávce a startu českého týmu na mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Zubří - Kopřivnice 30:30 (18:16)

Nejvíce branek: Hrstka 8/1, Reček 5, Douda 4 - Petřík 9/7, Rachač 6, Gřes 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 - 8/7. Vyloučení: 6:6. Diváci: 622.