Kopřivnici čeká pohárové utkání na palubovce Maloměřic

19.10.2017

Extraligovou přestávku vyplní nedělní pohárové utkání na palubovce druholigových Maloměřic. Co od tohoto zápasu očekává asistent trenéra Jiří Gřes?

Mistrovské soutěže mají nyní přestávku. S počátkem září odstartoval převážnou většinou utkání 1. kola Český pohár házenkářů. Extraligové kluby včetně triumf obhajujících Lovosic jsou tradičně nasazeny do 3. kola. Celkem 16 dvojic bylo rozlosováno a zápasy se hrají od úterka 17.10 až do neděle 22.10.2017. ČP vyvrcholí opět atraktivním turnajem Final4, který se uskuteční tentokrát v Chebu. Do třetího kola již byly nalosovány extraligové celky, které zamíří na hřiště soupeřů z nižších soutěží, stejný osud potkal i čtveřici prvoligových týmů.

Extraligoví házenkáři Kopřivnice, kteří si v posledním zápase nejvyšší soutěže připsali ve strhující atmosféře další nesmírně cenný skalp v podobě výhry nad uřadujícím mistrem z pražské Dukly, nyní budou zajíždět k pohárovému zápasu do Maloměřic.

Házenkáři Maloměřic jsou letos ve své soutěži hodně silní a věří si. Dokazují to od záčátku sezóny, kdy se prezentují velice přesvědčivými výkony a své soupěře již několikrát vyprovodili s pořádným brankovým přídělem. Celek Maloměřic po šesti odehraných kolech ve druhé lize, kde společně s Ivančicemi dominuje své soutěži, doposud neokusil hořkost porážky. Brněnské Maloměřice mají na kontě 11 bodů a v tabulce jim patří druhé místo. Nyní se našlápnuté Maloměřice před bouřlivým domácím publikem utkají v rámci Českého poháru s Kopřivnicí, která se momentálně vyhřívá na třetím místě tabulky české házenkářkské elity.

Ze strany Maloměřic se dá očekávat odhodlaný a bojovný výkon, notně podpořený diváky a bouřlivou kulisou. Maloměřice sice nastupují ve druhé lize, ale například v loňské sézoně v osmifinále Českého poháru opět po letech potvrdily, že dokáží být na domácím hřišti před výtečnou diváckou kulisou velmi nebezpečným protivníkem, který umí potrápit i týmy z vrchních pater extraligové tabulky.

Jihomoravané totiž sehráli v loňském osmifinále ČP senzační zápas s pražskou Duklou, která v sezoně 2016/2017 získala v extralize mistrovský titul. Dukla stejně jako ostatní extraligové celky tehdy sice dokázala splnilt roli favorita zápasu, nutno však podotknout, že cesta za vítězstvím se nerodila nijak lehce! Dukla Praha rozhodla o svém čtyřbrankovém vítězství až ve druhém poločase. V hale, která v lednu přivítala Final4 domácího poháru, dokonce odcházeli hráči do šaten za poločasového vedení Maloměřic v poměru 13:12!

Kopřivnice se s Maloměřicemi střetla naposledy ve čtvrtfinále v roce 2009. Maloměřice tehdy proti našemu družstvu dokázaly, že umí pohár zahrát velice dobře. Překvapení na úkor favorita se v tehdejším čtvrtfinále Českého poháru na hřišti Maloměřic sice nekonalo, ale jihomoravský celek byl velice blízko senzaci. Druholigový celek, který o rok dříve ve stejné fázi soutěže vyřadil Frýdek-Místek, totiž podlehl našemu družstvu nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Navíc domácím tehdy chybělo jen velice málo k tomu, aby si vykoledovali prodloužení. V poslední vtěřině měl na ruce vyrovnání Kůra, nakonec ale do finálového turnaje postoupili o dvě soutěže výše hrající házenkáři Kopřivnice.

Co od nedělního zápasu v Maloměřicích očekává asistent trenéra Jiří Gřes?

"Maloměřice jsou ambiciózní tým, který se opírá o kluky kteří hrajou nebo hráli extraligu, takže určitě nás nečeká nic jednoduchého. Navíc se budou chtít na extraligový tým vytáhnout. Přijde jim plná hala, která je požene kupředu, proto nás nečeká nic lehkého. Nicméně jsme po posledním zápase posílení výhrou nad Duklou a budeme chtít rozhodnout co nejdříve a postoupit do dalšího kola Českého poháru. Cílem, který rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu v Českém poháru je první čtyřka a my se chceme v letošním ročníku o ni poprat."

Autor: Martin Petřek