Kopřivnice si zajistila postup do čtvrtfinále Českého poháru přes regionálního rivala z Frýdku-Místku

16.11.2017

Osmifinálový duel Českého poháru mužů dopadl výrazně lépe pro kopřivnické hráče, kteří potvrdili svou letošní výbornou formu a porazili svého regionálního rivala z Frýdku-Místku 32:24.

Soubor Lubomíra Veřmiřovského, který se po osmi odehraných extraligových kolech drží na páté pozici, začal pohárový duel ve větším tempu a po přesvědčivém výkonu vedl již o poločase šestibrankovým rozdílem. Kopřivničtí házenkáři dokázali odstup ve druhé půli ještě navýšit a zaslouženě si tak z frýdecko-místecké palubovky odvezli osmibrankové vítězství, které je posunuje do čtvrtfinále Českého poháru, kde se ještě probojovaly Lovosice, Karviná, Jičín a Hranice. Pražská Dukla i házenkáři Zubří v poháru končí.

"Jsme strašně vděční, že jsme v poháru postoupili do další fáze. Jsme si ale také vědomi, že domácí šetřili silami na náš nedělní zápas. Každopádně každá výhra venku a zvláště pak na půdě tohoto soupeře, je pro nás strašně důležitá. Co se týče zápasu, tak jsme v něm udělali hodně zbytečných chyb. Nicméně jsme ale na druhou stranu udělali spoustu věcí zase dobře. Našim cílem je v letošní sezoně postoupit v poháru do Final Four, ke kterému nám teď zbývá již jen jeden krůček," konstatoval po skončení zápasu lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský.

Extraligové házenkáře Kopřivnice čeká v tomto týdnu ještě jedno utkání na palubovce rivala z Frýdku-Místku. Po vítězství ve středečním pohárovém zápase bude soubor Lubomíra Veřmiřovského do Frýdku znovu zajíždět již tuto neděli v rámci devátého kola extraligy.

Pepino SKP Frýdek-Místek - KH Kopřivnice 24:32 (11:17)

Rozhodčí: Baader, Novotný. Vyloučení: 6:5. Sedmičky: 6/3 - 2/2. Diváci: 220.

Frýdek-Místek: Coch, Pyško - L. Rajnoha 2, Šimek, Horáček, Gřešek 1, J. Rajnoha 2, Hes 4, Kichner 1, Strack 2, Pomichálek 1, M. Mazur 3, Musálek 2, Hečko 6/3, Müller. Trenér: Lubomír Kavka.

Kopřivnice: Kuba, Žingor - Střelec 3, Rachač 2, Jan Gřes 5, Mička, Petřík 2, Unger 3, Hardt, Fulnek 1, Švébiš, Očkovič, Mráz 1, Hanus 10, Mynář 3/2, Bukovský 2. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.