Extraligoví házenkáři Kopřivnice u Řáholce neloupili

04.12.2017

Házenkáři jičínského Ronalu v televizním utkání přehráli Kopřivnici o dvě branky.

Po třech extraligových porážkách v řadě chtěli hráči jičínského Ronalu v rámci předehrávky jedenáctého kola nejvyšší soutěže zdolat naše družstvo. A to se jim nakonec podařilo.

V samotném zápase museli domácí otáčet nepříznivě se vyvíjející skóre a po boji pak slavili výhru 31:29.

Do prvního poločasu vstoupilo lépe naše družstvo, které si na konci úvodní dvacetiminutovky vypracovalo tříbrankový náskok. Ještě do přestávky o něj ale kopřivničtí házenkáři přišli, když pět minut před koncem poločasu vyrovnal na 13:13 Šulc. Ve druhém dějství se minimálního náskoku ujali domácí házenkáři. Našemu týmu nepomohlo ani vyloučení Bukovského, který ve 39. minutě uviděl červenou kartu a zápas tak pro něj skončil. Kopřivničtí házenkáři se pak stále drželi v dostřelu za domácím týmem, znovu vyrovnat se jim ale nepodařilo. Dvě minuty před koncem se dotáhli na rozdíl gólu 29:30, znovu dvoubrankový rozměr ale vrátil domácímu vedení Šulc.

Kopřivnici nyní čeká ve středu 6. prosince od 18 hodin úvodní čtvrtfinálová bitva Českého poháru na horké půdě Nového Veselí, kde na úvod aktuálního extraligového ročníku načala vítězstvím 25:23 svůj úspěšný podzim. "Potřebujeme uhrát co nejlepší výsledek do odvety," zdůraznil závěrem Lubomír Veřmiřovský, jehož tým pak v sobotu 9. prosince vyzve Nové Veselí na domácí palubovce v rámci 12. extraligového kola.

HBC RONAL JIČÍN - KH KOPŘIVNICE 31:29 (16:16)

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmičky: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 4:3, navíc ČK:Bukovský, Veřmiřovský (oba K). Diváci: 490.

Nejvíce branek Jičína: Krahulec, Wolski a Šulc 5, Král 5/2.

KH Kopřivnice: Kuba, Žingor, Chalupa - Střelec, Rachač, Jan Gřes 4, Mička 1, Petřík 4/1, Unger 3, Hardt 4, Fulnek 7, Švébiš, Mráz, Hanus 3, Mynář, Bukovský 3. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.